Президент України Петро Порошенко сподівається, що висновки Венеціанської комісії допоможуть зняти суперечливі трактування закону "Про освіту".
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Радіо Свобода".
"Переконаний, що її висновки дозволять зняти всі контроверсійні трактування цього закону, який фактично має на меті забезпечити достойне місце для всіх національних менших в єдиному українському суспільстві", – сказав президент на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи.
Лідер України наголосив, що новий закон про освіту є законом рівних можливостей для усіх учнів.
"Неприпустимою є ситуація, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, розбудови кар’єри, для самореалізації в Україні", – зауважив Порошенко.
Завтра, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо ухваленого в Україні закону "Про освіту" на осінній сесії.
Читайте також: Мовна стаття закону "Про освіту" відповідає європейським практикам - Порошенко
28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту". Згідно нормам закону мова освіти - державна. Це викликало критику в деяких колах за кордоном та в Україні. Зокрема, з критикою закону виступали Угорщина, Румунія, Болгарія, Греція, Польща і Росія, а також Молдова.
Статтю 7 Закону "Про освіту", яка викликала стурбованість у деяких державах-сусідах, уже надіслано на розгляд Венеційської комісії. Її висновки очікуються у грудні 2017 року.
Як повідомляв ONLINE.UA, український державний лідер Петро Порошенко підписав указ про набуття чинності секретним рішенням Ради нацбезпеки і оборони про Ставку Верховного головнокомандувача.