Британські вчені спільно з колегами з Франції провели масштабне дослідження, в ході якого прийшли до висновку, що повна відмова від алкоголю небезпечна для здоров'я. За їх твердженням, у тих, хто повністю відмовляється від спиртного, підвищується ризик розвитку деменції, передає ONLINE.UA з посиланням на прес-реліз вчених, розміщений на EurekAlert !.
Дослідження про користь і шкоду алкоголю для організму людини почалося ще в 1985 році. У ньому взяли участь майже 10 тисяч добровольців у віці 35-55 років. Протягом восьми років експерти фіксували дані про кількість випитого учасниками експерименту алкоголю і ступінь їх залежності від спиртного в 1985-1993 роках, після чого кілька десятків років спостерігали за здоров'ям добровольців.
За 23 роки спостережень було встановлено, що майже у 400 учасників дослідження була діагностована деменція. При цьому виявилося, що в більшій мірі від уражень мозку, в результаті яких розвивається слабоумство, постраждали ті добровольці, які повністю відмовилися від алкоголю.
Вчені встановили, що споживання від 1 до 14 одиниць алкоголю в тиждень сприяє захисту мозку від вікових пошкоджень, які викликають деменцію, але і попередили, що надмірне захоплення спиртними напоями, понад вищевказаної норми, збільшують на 17% ризики розвитку деменції.
Експерти також відзначили, що їм не вдалося визначити точну причину взаємозв'язку між повною відмовою від алкоголю і деменцією. Найближчим часом вони мають намір провести нові дослідження в даному напрямку.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені довели користь сонячної засмаги для головного мозку людини.