Росія спробує вийти з війни на Донбасі з максимальними вигодами для себе, але при цьому в Кремлі усвідомлюють, що силове вирішення проблеми вже неможливе без великої крові і переростання конфлікту в загальноєвропейський.
Таку думку висловив російський журналіст Андрій Липський, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його статтю в «Новой газете».
«Кремль, схоже, реально зацікавлений у мирному врегулюванні в Східній Україні. Звичайно ж, за найбільш сприятливим для себе сценарієм», - зазначив він.
За його словами, «будь-яке силове рішення на користь Росії і підконтрольних їй ДНР-ЛНР вже неможливе без великої крові і переростання конфлікту в загальноєвропейський - а може, і далі, по наростаючій, і українська армія вже не та безсила руїна, що була два роки тому, і Захід, оговтавшись від кримсько-донбаського шоку 2014 року, зміцнює свої натівські ряди».
«Та й населення Росії вже не відчуває колишнього збудження від перспектив силового просування «русского мира» за межі країни, все більше концентруючись на проблемах власного виживання», - додав автор.
Крім того, в Кремлі задумалися про те, щоб хоча б частково «відреставрувати відносини з Заходом (і з міркувань безпеки, і з економічних мотивів), позбутися обтяжливої санкційної війни (особливо не вистачає доступу до фінансових ринків) і принизливої ізоляції, яка обмежує можливості просування російських інтересів на міжнародному терені (тим більше що розрекламований в розпал антизахідного чаду «поворот на Схід» на практиці виявився швидше фейком, ніж переконливою реальністю)».
Ще одна причина виходу з конфлікту на Донбасі для Росії - «зняття фінансового тягаря утримування Донбасу - і зараз, і на майбутнє, адже і без нього грошей не вистачає».
«В реалізації своїх інтересів у цьому регіоні Росії вже немає необхідності постійно озиратися на «настрої » сепаратистських вождів. Збройні сили двох самопроголошених республік (до речі, тепер об'єднані) чисельністю, за різними даними, від 32 до 35 тисяч осіб (з різних регіонів України, в тому числі з Донбасу), зведені в два корпуси під фактичним керівництвом приблизно 1200 офіцерів, що мають за плечима школу вищих військових навчальних закладів Росії - від командування корпусами до командирів батальйонів», - зазначив журналіст.
На думку Липського, «з партизанщиною донбаського «Гуляй-поля» - з польовими командирами, козаками, реконструкторами, ліво-правими, «військовими активістами» з Росії, «дикими гусями» і просто бандитами - покінчено».
«Контроль лідерів ДНР-ЛНР за поновлюваними збройними силами «республік», і головне, їх фінансуванням, фактично втрачено. А це означає, що Росія має сьогодні набагато більше можливостей впливу на владу сепаратистських республік, ніж вчора. Що, втім, не заважає маніпулювати їх «думкою», якщо це необхідно для торгу з Україною і західними учасниками переговорів», - резюмував він.
Як повідомляв ONLINE.UA, 23 червня стало відомо про нагородження президентом РФ Володимиром Путіним російських генералів, які брали участь у війні на Донбасі.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації