Російський колекціонер, галерист і публіцист Марат Гельман назвав три головні причини, чому президент Росії Володимир Путін анексував Крим і веде війну проти України.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Платформу.
"У мене з цього приводу немає ніяких особливих ексклюзивних версій. Ключова: немає України - немає імперського проекту, який може мати різні версії. Це слов'янський союз, пострадянський простір, православний світ - в будь-якій з цих комбінацій Україна їм була потрібна. Тобто, фактично, була велика кількість людей з фантомними болями і такими проектами, а ви їх позбавили навіть подібних надій. Все інше - Казахстан, Білорусь - не було так критично, як Україна", - сказав він.
За словами колекціонера, для Путіна не вигідно з точки зору ідеології, то, що в Україні починаються позитивні зрушення в бік європейської інтеграції.
"Друге, звичайно, Україна - це дзеркало. Справа в тому, що в Росії важко живуть, скажімо, гірше, ніж у Франції. Але завжди можна знайти пояснення в тому, що Франція не так воювала, що там не було радянського періоду з поганою економікою. А ось якщо в Україні починаються позитивні зрушення в бік інтеграції в Європу, то для путінської влади це не дуже вигідно з точки зору ідеології. Адже якщо в Росії буде гірше, ніж в Україні, то це буде означати, що влада погана. Путіну потрібна Україна в поганому сенсі, тому що її розвиток - це кінець путінської риторики сильної влади", - зазначив Гельман.
Він додав, що в Росії зараз йде «перебудова» від поганої демократії до гарної диктатури.
"Третє - зараз уряд змінює систему влади. Раніше можна було говорити про те, що у нас погана демократія. Зараз йде «перебудова» від поганої демократії до гарної диктатури. І така перебудова вимагає підтримки населення. У період становлення влада потребує надпідтримку людей. Тому ситуація з Кримом надовго зацементувала цю ситуацію почуття спільності серед населення", - підкреслив російський публіцист.
Раніше повідомлялося, що на думку журналіста Віталія Портникова, президент РФ Володимир Путін розуміє слово "перемир'я" як отримання можливості для подальшої дестабілізації.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації