Військовий експерт Руслан Пухов заявив, що на кордоні з Україною російська сторона створює три великі сухопутні групи для раптового наступу в напрямку Києва, про що говорять і останні заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу про зміцнення сили біля українських кордонів.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Дзеркало тижня.
Gazeta Wyborcza зазначає, що, за словами Шойгу, причиною дислокації біля українських кордонів військових дивізій РФ є зростаюча "загроза з боку України і НАТО". Російська армія сформувала в південному окрузі чотири нові дивізії і дев'ять бригад. Крім того, поблизу України Москва вирішила розмістити ракети класу "Іскандер". Військово-морські сили в регіоні отримали ракети "Бастіон" і "Бал", а також протиповітряні ракети С-400 "Тайфун". Загалом, за словами глави Міноборони РФ, частини південного округу за останні два роки отримали близько чотирьох тисяч нових бойових машин, літаків і різного роду ракет.
Військовий експерт Віктор Мураховський звертає увагу, що Шойгу бреше, коли говорить про чотири нових дивізії біля кордону України. Абсолютно новими можна назвати лише дві з них: 150-у Ідрицько-Берлінську дивізію, яка свою назву успадкувала від тієї, яка "70 років тому підняла радянський прапор над Рейхстагом", а також розміщену в окупованому Криму дивізію протиповітряної оборони, озброєну ракетами С-400.
Ще дві - це старі дивізії, які в результаті реформи армії, розпочатої у 2008 році міністром оборони Росії Анатолієм Сердюковим, були перетворені на військово-повітряні частини. А зараз їх статус повернули, оскільки Москва намагається розгорнути свої Збройні сили на Захід.
Кремль остаточно відкинув плани Сердюкова, який намагався підготувати Росію до внутрішніх конфліктів, зокрема на Північному Кавказі або в Центральній Азії. Він відмовився від дивізій і полків. Головною бойовою одиницею російської армії стала бригада солдатів з трьох-чотирьох мотострілкових батальйонів, посилених власною артилерією, системами комунікації, розвідувальним блоком і тиловими службами. Такі бригади могли діяти самостійно на полі бою, не чекаючи підтримки основних сил. Але сьогодні Росія змінила підходи. Вона повертає дивізії і армії. Про те, як Москва будує свій "український фронт", написав недавно російських тижневик "Ведомости" з посиланням на московського військового експерта Руслана Пухова.
Пухов нагадав, що поблизу північного кордону України розміщені сили створеної рік тому Першої танкової армії. На півдні Росія створює 20-у армію. Також в планах Москви створити в регіоні ще одну нову армію.
"Сенс цих змін очевидний: на кордоні з Україною, де ще три роки тому не було зовсім ніяких військ, російська сторона створює три великі сухопутні групи для раптового наступу в напрямку Києва, який розташований від кордону всього за 270 кілометрів. А на півдні - для створення міцних лещат і оточення головних сил української армії на лівобережній Україні", - розповів військовий експерт виданню Gazeta Wyborcza.
За його словами, незважаючи на те, що говорять на Заході, мобілізація Збройних сил Росії біля кордону з Україною незрівнянно більше, ніж біля кордонів країн Балтії або Польщі.
"У Калінінградській області зараз немає ніяких "Іскандерів". Розміщена там 152 ракетна бригада залишається єдиною нашою частиною, озброєною старими "Точками-У", і не отримала ще нові ракети", - сказав Пухов.
Минулої п'ятниці в бюлетені "Незалежний військовий погляд", який отримують всі частини російської армії, відкрито було написано: "Росія не виключає великої війни. Україна стає нашим стратегічним ворогом". І нібито саме тому Москва відправляє потужні сили на український кордон.
Росія також зміцнює позиції на середньому заході біля кордону Білорусі. З середини минулого року під Смоленськом почала службу 144-а моторизована піхотна дивізія. До її складу входить полк танків, три полки піхоти, полк артилерії, а також протиповітряної і протиракетної оборони. Загалом там базується близько 10 тисяч солдатів.
Раніше повідомлялося, що Росія встановила нові ракетні системи C-300 "земля-повітря" на території Білорусі.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації