Війна Росії проти України змогла змінити ставлення громадян Молдови не лише до РФ, а й до вступу у Європейський Союз. Наразі прості люди та влада країни бачать своє майбутнє у європейській родині поряд з Україною. Про це розповів ексголова розвідки МО Республіки Молдова Юрій Брічаг у складі делегації Асоціації ветеранів та резервістів Республіки Молдова.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Чому ставлення до євроінтеграції у Молдові безповоротно змінилося
Юрій Брічаг не приховує, що до повномасштабного вторгнення РФ в нашу країну, чимало громадян Молдови не могли зрозуміти, що ж насправді відбувається в Україні.
Ба більше, соцопитування Інституту громадських політик, яке провели на початку грудня 2022 року, вказує на те, що 17,1% жителів Молдови переконані, що країна-агресорка захищає права “ЛНР” і “ДНР”, і 15,1% вважає, що РФ воює з нацизмом в Україні.
Ще 26% опитаних зізналися, що дійсно не розуміють, що відбувається та чому почалася війна.
За словами колишнього глави розвідки Молдови, населення його країни справді доволі довго ділилося рівно навпіл: 50% громадян хотіли вступити до Євросоюзу, а інші 50% — хотіли б бачити себе у складі або у союзі із РФ.
Але все змінилося після того, як розпочалася ця війна. Люди справді бачать, які біди спричинила Росія, коли вторглася на територію України. У нас, на жаль, ніхто про це не говорить, але повинні говорити частіше, що, завдяки Україні, у нас вдома, в Республіці Молдова, все спокійно і війна, ведеться поряд. На жаль, мас-медіа не висвітлювали належним чином, що відбувається в Україні, це якось посприяло тому, що люди просто не думали і не відчували те, що війна прийшла і до нашого дому, — пояснює необізнаність громадян його країни Юрій Брічаг.
За словами ексглави розвідки Молдови, він бачив жахи та наслідки війни, оскільки родичі його дружини живуть в Україні, а діти працювали волонтерами, коли почався потік біженців.
Від них він дізнався про моторошні випадки та жахливий біль дітей, яких незаконно вивезли з окупованих країною-агресоркою українських регіонів.
Щодо “ДНР” і “ЛНР”, ми можемо сказати, що у нас є такий приклад — це Придністров’я. Україна для себе зробила правильний висновок — не можна домовлятися з агресором у будь-якій формі. Ніхто з боку України не пішов на те, що ми називаємо Придністровським конфліктом, який уже 30 років все ще існує, — підсумував Юрій Брічаг.
Читайте також: