Грузинський політолог Гела Васадзе впевнений, що всі військові конфлікти на пострадянському просторі перезавантажувались Росією для того, щоб отримати контроль над територіями, державами і логістичними шляхами.
Про це він повідомив в інтерв'ю ONLINE.UA.
"Всі конфлікти, крім Придністров'я (на пострадянському просторі - Ред.), перезавантажувались. Тобто вони повторилися. На початку 1990-х конфлікт був і в Криму, але не було військової стадії. Тепер анексія Криму та війна на Донбасі. У 2008 році ми отримали війну між Росією і Грузією за Абхазію і Південну Осетію. А зараз відбувається апдейт конфлікту в Карабасі. Хто це може бути? А хто може перезавантажити конфлікти в Україні та на Кавказі? - Москва. - і більше ніхто", - додав він.
За його словами, Кремлю "плювати і на вірмен, і на азербайджанців".
"Вони Кремлю абсолютно не цікаві. Цікавий контроль над територіями, державами і логістичними шляхами. Кавказ на шляху зі Сходу на Захід і навпаки. Через Кавказ проходять ресурсні магістралі. Азербайджан - поки єдина країна Кавказу, де немає російських військ. У Грузії вони перебувають як окупанти в Абхазії і Південній Осетії", - заявив політолог.
Крім того, росіяни в Вірменії мають базу, і, за "великим рахунком, росіяни в Вірменії теж перебувають в якості окупаційної сили, але за згодою офіційного Єревану".
"Роблять вигляд, що вони - парасолька безпеки, але насправді це, як висловився один польський експерт, ремейк радянських військ в Польщі часів Варшавського договору. Вони "захищали" тоді поляків від Німеччини. - Що потрібно Москві в Карабасі? - Москві не потрібна перемога жодної сторони, але потрібна можливість підвищувати або знижувати градус протистояння. Важелі для цього є. Серед політичних і бізнес-еліт Вірменії, Азербайджану та Грузії багато провайдерів інтересів Москви. За допомогою свого лобі Кремль вирішує свої завдання", - резюмував Васадзе.
Більше читайте в інтерв'ю Гели Васадзе для ONLINE.UA: Кремль перезавантажує війни в колишньому СРСР - грузинський політолог про мету Путіна.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації