Друга лінія оборони у росіян достатньо потужна, оскільки в окупантів був понад рік, щоб окопатися. Тому за цей час вони могли створити цілу мережу лабіринтів на другій лінії оборони на українському півдні.
Джерело: Олександр Штупун
Друга оборонна лінія армії ворога може містити лабіринти
Як наголосив речник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун, не можна думати, що друга лінія оборони загарбників набагато слабша за першу.
Зі слів Штупуна, там дійсно є меншою щільність мінних полів, проте їхня кількість також велика. Окрім того, друга оборонна лінія армії ворога може містити лабіринти.
Єдине, що може нам зіграти на руку, це те, що траншеї, окопи та перекриття не такі міцні, підкреслив речник об'єднаного пресцентру.
Також Штупун зазначив, що підпалюючи мінні поля, росіяни таким чином самі їх розміновують. Але, за його словами, "дурнів у Росії багато", тому, можливо, вони будуть продовжувати таке робити.
Речник сил оборони Таврійського напрямку наголосив, що росіяни нічим не гребують, і практика підпалу застосовується ще з 2014 року: коли вітер дув у бік українських позицій - росіяни підпалювали траву.
Росіяни підпалюють мінні поля, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ
Окупанти заливають легкозаймистою речовиною території, де розташовані мінні поля. При спробах розмінування окупанти скидають з дронів гранати, "викликаючи море вогню та вибухів".
За словами українських морських піхотинців, російські позиції укріплені мінними полями та траншеями. Через це ЗСУ змушені боротися за кожен будинок.
Проте основною силою цього наступу є сотні невеликих штурмових груп. Найчастіше вони складають від восьми до десяти солдатів. Кожна з таких груп має окремі конкретні завдання: атакувати траншеї, лісосмуги чи будинки.
Читайте також:
Сили оборони зможуть продовжувати контрнаступ у Запорізькій області навіть взимку — FT
Як можна пришвидшити контрнаступ ЗСУ — порада ексадмірала ВМС США
Українські військові просуваються на заході Запорізької області — аналітики ISW