Українська влада вирішила більше не чекати рішення Кремля і його керівника Володимира Путіна по Донбасу, команда якого навмисно блокує переговорний процес. Офіційний Київ має намір рухатися в своєму форматі задля врегулювання конфлікту і деокупації територій ОРДЛО. На даний момент готується відкриття ще двух КПВВ в Луганській області, нове розведення сил і засобів, а також обговорюються нові локації щодо можливого гуманітарного розмінування. Більш того, МінТОТ розпочало підготовку законопроекту про перехідний період після деокупації окремих районів Донецької та Луганської області, а також планує реалізувати ідею попередньої підготовки працівників майбутніх місцевих органів влади на цих територіях. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник глави делегації України в Тристоронній контактній групі Олексій Резніков, передає ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
"У нас на сьогодні готується до відкриття - сподіваюся, до 10 листопада - два нових КПВВ в населених пунктах Щастя і Золоте, про що була розмова в Парижі. На сьогодні вже визначені місця ще чотирьох пунктів можливого розведення сил і засобів, а також близько 19 -ти нових локацій щодо можливого гуманітарного розмінування. Україна не повинна чекати, коли з'явиться "добра воля" в Кремлі, ми повинні рухатися у власному форматі, будуючи свій, власний, ландшафт ", - підкреслив Резніков.
Правда міністр додав, що остаточна крапку в цих питаннях не поставлена, так як процес Мінська заблокувала команда Путіна і представники окупаційного режиму в Донецьку і Луганську, які є громадянами РФ і сприймаються Києвом в переговорному процесі виключно як члени російської делегації.
Резніков додав, що у МінТОВ є амбітне завдання - підготувати законопроект про перехідний період, складовою частиною якого буде перехідне правосуддя. Зокрема, він нагадав, що в Хорватії є досвід амністії осіб, які не вчиняли військових злочинів, а ті, хто скоювали злочини, все одно повинні бути притягнуті до відповідальності. За словами Резнікова, під час недавньої поїздки в Хорватію він зрозумів, що головним завданням перехідного періоду і мирної реінтеграції окупованих територій є відновлення довіри між людьми. Тому, як зазначив Рєзніков, він повернувся в Україну з ідеєю готувати вже заздалегідь працівників майбутніх адміністрацій, мерій, які після деокупацію відразу прийдуть на місце і будуть готові працювати.
"А це означає, що вони вже зараз повинні бути задекларовані як адміністрації міста, села, поки що знаходяться під окупацією. Проста ідея - у хорватів був мер Вуковара, коли місто було окуповане, і потім цей мер приїхав працювати в уже деокупованій Вуковар", - пояснив свою ідею міністр.
Важливо нагадати, що на даний момент російська делегація в ТКГ Донбасом заблокувала переговори, так як домагається проведення місцевих виборів в так званих "ЛНР" і "ДНР", що прописано в Мінських угодах. Команда Путіна категорично відмовляється обговорювати важливих питань, в тому числі щодо обміну полоненими, наполягаючи на тому, щоб Верховна Рада України змінила постанову про місцеві вибори, які призначені на 25 жовтня, і надала "особливий статус" Донбасу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що команда Путіна вирішила поскаржитися на офіційний Київ Франції та Німеччини. У Кремлі незадоволені тим, що команда українського лідера Володимира Зеленського зайняла жорстку позицію і не збирається йти на поступки ні Путіну, ні бойовикам ОРДЛО, яких він підтримує. Але відповіді Берліна і Парижа не влаштував Кремль. Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав "відписками" офіційні листи Німеччини і Франції у відповідь на скарги і ультиматуми Москви.