Сьогодні ІТ-сфера в Україні складає понад 20% експортованих послуг та направляє в український бюджет мільярди гривень, чим і рятує економіку країни. Варто зазначити, що саме професія айтішника є однією з найбільш високооплачуваних в Україні.
Про це у своєму відеоблозі "За великим рахунком" розповіла журналістка Тетяна Острікова, передає ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".
Окрім того, є чимало фактів, які підтверджують, що ІТ-галузь дійсно є "рушійною силою" української економіки. Їх і перечислила журналістка:
• Велика зарплата. Українець з грошима – це завжди добре, а ще він добрий споживач товарів та послуг.
• Зайнятість населення. В IT-компанію, окрім програмістів, потрібні також бухгалтери, юристи, дизайнери.
• Чистота довкілля. Розвиток IT-галузі не потребує будівництва заводів, які забруднюють повітря, залізничних колій, доріг. IT-бізнес може масштабуватися без великих інвестицій в інфраструктуру.
• Зміцнення курсу гривні. Багато представників IT працюють на замовлення іноземних компаній і цим збільшують валютну вигоду, яку отримує Україна. І це важливий чинник, адже валюта, яка надходить, сприяє зміцненню курсу гривні.
Варто зазначити, що IT-галузь сприяє створенню робочих місць і в інших сферах життєдіяльності. До прикладу, під час будівництва фірми використовується меблева продукція й текстильна промисловість, виробництво сантехніки.
За підрахунками експертів, одне робоче місце в IT – створює шість робочих місць в суміжних галузях.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що українські програмісти офісу компанії GlobalLogic виконують половину роботи із створення найбільш передового у світі програмного забезпечення для звукозапису Pro Tools американської компанії Avid.