Очільник офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт виступив з довгоочікуваною заявою - він офіційно заявив, що вакцина проти коронавірусу може з'явитися в нашій країні у другій половині 2021 року. Окрім того, чиновник звернув увагу українців на те, що першими вакцину отримають люди з групи ризику. За словами Хабіхта, в першу чергу щеплення повинні зробити медпрацівники, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "РБК-Україна".
"Якщо все буде добре, тоді вакцина буде доступна в Україні та інших країнах-членах COVAX починаючи з другої половини 2021 року для груп високого ризику", - наголосив чиновник.
Ярно Хабіхт також звернув увагу на те, що різні країни можуть по-різному визначати групи ризику, залежно від власної епідеміологічної ситуації.
Раніше також стало відомо, що до кінця 2021 року ВООЗ має намір виробити 2 мільярди доз вакцин проти коронавірусу. Офіційно до ініціативи COVAX долучилися 67 країн з високим рівнем доходу та 92 країни з низьким рівнем доходів.
Як уже згадувалося раніше, офіційний Київ також активно продовжує боротьбу проти коронавірусу COVID-19 - з такою заявою нещодавно виступив український лідер Володимир Зеленський. За його словами, наразі у країні досліджується ефективність одразу кількох різних препаратів для приборкання інфекції.
Згідно з останніми даними, клінічні дослідження проводяться стосовно чотирьох чи п’яти препаратів.
"Деякі речі ми робимо і в Україні — і профілактичні ліки, і нові ліки, які будуть застосовуватись. Зараз головний санітарний лікар (заявив), у нас 4 чи 5 уже на виході різних видів ліків, які проходять клінічні випробування і які будуть допомагати людям — чи профілактично від COVID, чи пом’якшувати сам процес проходження хвороби", — наголосив президент України.
Володимир Зеленський також звернув увагу на те, що Кабінет міністрів "тримає руку на пульсі" стосовно розробки у світі вакцини проти COVID-19. Українська влада має намір узгодити контракт на постачання такого препарату одразу, як його запатентують після завершення всіх необхідних випробувань.
Як повідомляв ONLINE.UA, кількість хворих на коронавірус в Україні зростає дуже швидко — у вівторок, 6 жовтня, зафіксували 4 348 нових випадків зараження.