Китай, як і Росія, вирішив не чекати завершення останніх етапів випробувань експериментальної вакцини проти коронавіруса і почав масову вакцинацію людей. Вже сотням тисяч громадян Китаю ввели препарат, хоча його безпека і ефективність поки не доведені. Член Національної комісії охорони здоров'я КНР Чжен Чжунвей зазначив, що вже з липня китайці отримують експериментальну вакцину проти COVID-19. При цьому він запевнив, що Китай отримав "розуміння і підтримку" Всесвітньої організації охорони здоров'я перед тим, як почати використання вакцини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на New York Post.
Як відомо, спочатку ВООЗ критикувала Китай за вакцинацію топ-чиновників і медичних працівників до завершення всіх випробувань препарату. Тепер же, як виявилося, експериментальну китайську вакцину колять сотням тисяч громадян Китаю, і це підтримують в ВООЗ.
"Після прийняття рішення про вакцинацію представників високоризикових професій у нас були переговори з відповідними представниками ВООЗ в Китаї і ми отримали розуміння і підтримку з боку міжнародної організації", - запевнив Чжунвей.
Вакцинація людей препаратом, безпека якого не доведена, шокувала експертів медичної галузі в усьому світі. При цьому в ВООЗ поспішили виправдатися. У міжнародній медичній організації заявили, що Китай у відповідності зі своїми національними правилами і законодавством володіє автономією у видачі дозволів на використання в надзвичайних ситуаціях будь-яких продуктів для здоров'я.
"Країни можуть самостійно видавати дозволи на екстрене використання будь-яких медичних засобів відповідно до національних нормативних актів і законодавства", - прокоментувала ситуацію асистентка генерального директора ВООЗ Маріанджела Сімао.
Про яку надзвичайну ситуацію в Китаї йде мова не зрозуміло, адже китайські представники галузі охорони здоров'я регулярно заявляють, що майже знищили коронавірус. В офіційному Пекіні пояснюють, що хочуть за допомогою вакцини не допустити відновлення пандемії, друга хвиля якої вже охопила майже весь світ.
Важливо відзначити, що в Китаї в даний час на різних стадіях випробувань знаходяться не менше восьми вакцин від коронавіруса. Одна з них вже увійшла в третій етап випробувань - препарат вводять тисячам людей разом з плацебо для перевірки дієвості та контролю за побічними ефектами. В світу в розробці знаходяться більше 100 вакцин від коронавіруса, але жодна з них поки не має доведеної ефективності в лікуванні коронавірусної хвороби. За оцінками ВООЗ, в кращому випадку готова вакцина проти COVID-19 з'явиться до кінця 2020 року. При цьому в міжнародній організації попередили, що число померлих від коронавіруса в світі може досягти двох мільйонів, перш ніж ефективна вакцина буде запущена в масовий обіг.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що кількість хворих на коронавірус в Україні зростає стрімкими темпами - у неділю, 27 вересня, зафіксували 3130 нових випадків зараження. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 198 634 осіб, з них 3959 пацієнтів померли через ускладнення, спровокованих коронавірусною хворобою. У світі коронавірусом захворіли вже понад 33 млн людей, з яких 998 тисяч померли.