У Всесвітній організації охорони здоров’я виступили з ініціативою про всеосяжний мораторій на проведення ревакцинації у розвинених країнах через “захоплення” таким чином найбільшої частки поставок.
Джерело: ВООЗ
За словами голови структури Тедроса Аданома Гебреісуса, ще у травні спільнота обговорювала вакцинацію до 10% всього населення планети. У країнах з високими темпами розвитку немає нестачі препаратів, там це завдання перевиповнили.
Вже у серпні часта вакцин на ці країни становила співвідношення 100 доз на 100 осіб - удвічі більше за показники згаданого травня.
“Тим часом країни з низьким рівнем доходу змогли лише почати вводити 1,5 дози на кожні 100 осіб через відсутність препаратів. Нам необхідно в терміновому порядку змінити ситуацію, коли велика частина вакцин виявляються в країнах з високим рівнем доходів, і перейти до постачань здебільшого препаратів в країни з низьким рівнем доходів. Відповідно, ВООЗ закликає ввести мораторій на ревакцинацію як мінімум до кінця вересня, щоб дати можливість вакцинувати не менше 10% населення кожної країни”, - звернув увагу представник організації.
Він наголосив, що виробники різноманітних вакцин мали б приділити увагу глобальній ініціативі COVAX, згідно з програмою якою вакцину розподіляють поміж нерозвиненими країнами чи такими, які розвиваються.
ВООЗ вже не вперше виступає із попередженнями про дисбаланс вакцинації у світі, який фактично ставить під загрозу боротьбу проти коронавірусної пандемії в цілому - неможливо подолати глобальну кризу завдяки успіхам лише в окремих регіонах.
Процес масової імунізації дорослого населення розпочався 24 лютого, а днем раніше держава отримала першу партію відповідного препарату. З того часу українська сторона різними шляхами отримала мільйони доз вакцин:
Covishield (виготовлений в Індії за офіційною ліцензією препарат AstraZeneca);
Coronavac (китайська вакцина, якою масово щеплюють станом на сьогодні);
AstraZeneca (виробництва Південної Кореї);
Pfizer-BioNTech (найперша зареєстрована у світі американо-німецька вакцина);
Moderna (також американський препарат).
Наразі щеплено двома дозами понад 2,1 мільйона громадян, а одну дозу отримали понад 3,7 мільйона.
Читайте також:
Кремль випробовує недосліджену вакцину проти коронавірусу на жителях ОРДЛО — розвідка;
В МОЗ заговорили про послаблення обмежень для вакцинованих;
Pfizer і Moderna різко підняли ціни на вакцини проти коронавірусу.