Японія має намір оголосити про пом'якшення візового режиму з РФ, відповідне рішення може бути прийнято в ході переговорів президента Росії Владимира Путіна з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе 15 грудня.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на газету Asahi, яка цитує власні джерела.
Послаблення візового режиму фактично "пом'якшує санкції", які Токіо ввело щодо Москви в 2014 році після окупації українського Криму, зазначає видання.
Джерело газети стверджує, що зміни торкнуться довгострокових віз, термін дії яких може бути збільшений з трьох до п'яти років, що дозволить громадянам багаторазово в'їжджати в країну.
У разі успіху на переговорах з РФ Японія може фактично скасувати рішення, яким призупинялися відразу кілька консультацій з Росією, зазначає видання.
Читайте також: Міняємо пса на острови: соцмережі насмішив японський подарунок Путіну
Намір прем'єра Абе про пом'якшення візового режиму пов'язаний, в тому числі, з його бажанням укласти мирний договір з Росією, вважає джерело японської газети.
Також намір японського прем'єра може бути пов'язаний з економічним співробітництвом з РФ, план якого прем'єр-міністр Японії представив президенту країни в травні 2016 року.
Як повідомляв ONLINE.UA, в кінці листопада в Кремлі заявили про те, що розміщення ракетних комплексів "Бастіон" і "Бал" на двох островах Курильського архіпелагу не вплине на хід переговорів між РФ і Японією в контексті укладення мирного договору за підсумками Другої світової війни.
Пізніше уряд Японії заявив, що країна розгляне заходи у відповідь на розміщення російських ракетних комплексів на Курильських островах Ітуруп і Кунашир.
Глава японського міністерства закордонних справ Фуміо Кисида заявив, що для вирішення проблем з розміщенням озброєння, сторони "повинні твердо вирішити питання північних територій", яке, за його словами, є "однією з найбільших проблем".
Відзначимо, Курильські острови, які в Японії називають Північної територією, були окуповані СРСР за допомогою армії ще за часів Другої світової війни. Фактично, Москва і Токіо так і не підписали мирну угоду з тих часів. Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе висловлювався за проведення саміту з російським президентом Володимиром Путіним для обговорення підписання мирного договору між двома країнами.