30 березня український парламент проголосував за закон, який надає електронній версії паспорту у смартфоні статус повноцінного документу. Відповідний законопроєкт 4355 підтримали 302 народних обранця. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт Верховної Ради та повідомлення міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.
"Вітаю українців з історичною подією. Ми - перша країна, де електронні паспорти мають таку ж юридичну силу, як їх фізичні аналоги. Ми створили світової кейс для побудови цифрового держави", - написав представник Кабінету міністрів.
В пояснювальній записці зазначається, що закон почне діяти з 23 серпня. Документ вносить наступні новації:
▪️ закріплює визначення термінів "е-паспорт", "е-паспорт для виїзду за кордон";
▪️ встановлює, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються безкоштовно та можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону та лінії розмежування з окупованими територіями.
▪️ передбачає наявність в е-паспортах інформації про місце проживання та код платника податків.
Федоров також пояснив, що тепер можна використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими і не хвилюватися, якщо забув паперовий документ вдома. Завжди можна використовувати паспорт в додатку "Дія".
"Відкриття банківського рахунку онлайн, касові операції в банку, подорож поїздом або літаком всередині країни, заселення в готель, отримання посилок на пошті, підтвердження віку в супермаркеті", - перерахував переваги е-паспорта Михайло Федоров.
Варто звернути увагу на те, що наразі цифрові паспорти (ID-картка та біометричний паспорт) – доступні в додатку "Дія".
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, країни Євросоюзу ввели так звані паспорти вакцинації проти коронавірусу COVID-19, які дозволять відповідним особам, наприклад, перетинати кордони. Аналогічні ініціативи наразі обговорюють в українському уряді. Своєю думкою з цього приводу поділився також президент Володимир Зеленський.