Телескопу Hubble вдалося зробити нові вражаючі знімки крижаних гігантів Нептуна та Урану. На кадрах відображені величезна біла хмара, розташоване на північному полюсі Урана, а також великий темний шторм в північній півкулі Нептуна, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт NASA.
Вчені вже прокоментували нові унікальні фото, зроблені телескопом Hubble. Вони вважають, що "полярна шапка" з хмар на Урані стала яскравіше в результаті сезонних змін в атмосферному потоці планети. Вони також звернули увагу, що поруч з "полярною шапкою" на зображенні помітна менш велика яскрава хмара метанового льоду.
На знімку Нептуна видно темний антициклон, що з'явився в південній півкулі планети. Це четвертий антициклон, який спостерігає Hubble. Поруч зі штормом спостерігаються яскраві "хмари-компаньйони", які формуються під час руху вгору повітряного потоку, що зустрічається з вихором, через що починається утворення кристалів метанового льоду. Схожі хмари утворюються і на Землі над горами.
У NASA наголосили, що в останній раз такі близькі знімки Нептуна і Урану отримували тільки в 1986 і 1989 роках, коли повз крижаних гігантів пролітав апарат "Вояджер 2". Але ті знімки не дозволяли вивчати сезонні зміни в атмосфері Урана і Нептуна. Тому дослідники використовують телескоп "Хаббл", знімки якого дозволяють простежити за динамікою атмосферних процесів на цих планетах.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше NASA показало нове видовищне відео з Юпітера.