Масове вбивство в Керчі, яке скоїв 18-річний студент Влад Росляков, є наслідком екстремізму, сплеск якого виник на тлі вторгнення Росії в Україну.
Взаємозв'язок між керченською трагедією і агресією Росії щодо України пояснив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Обозреватель.
Петренко нагадав, що керченська трагедія, в результаті якого загинули більше 20 людей, сталася після десятків подібних випадків в школах Росії. За даними експерта, з 2014 року, з того моменту, як Росія вторглася в Україну, в російських школах було скоєно 25 злочинів із застосуванням зброї.
Експерт пояснив, що було абсолютно очевидним, що насильство, яке веде російська сторона в Україні, перекинеться на Росію, так як воно має таку властивість як дифузія - "це відбувається в одному місці, а потім розповзається". Цей факт підтверджує і дифузія зброї, яка відбувається на межуючих з Донбасом російських територіях. Тільки в Ростовській області, яка межує з окупованими Луганській і Донецькій областями, в рази зросла злочинність за останні чотири роки.
Петренко додав, що те, що відбувається на Донбасі, всю ту агресію і насильство, дорослі люди сприймають як крайню ненормальність, але діти цього не розуміють.
"Керченському стрілку 18 років, в 2014 році було 14. Він більшу частину свого свідомого життя прожив в цьому агресивному середовищі. Те ж саме відбувається і з іншими дітьми. Вони сприймають цю агресивну середу не як крайність, а як норму", - пояснив експерт взаємозв'язок трагедії в окупованій Керчі зі збройною агресією Росії проти України.
Як повідомляв ONLINE.UA, в ОБСЄ заявили, що війну на Донбасі можна зупинити за годину, але на усунення її наслідків підуть роки.