Ще 17 липня стало офіційно відомо, що Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру скандальному главі Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям цього суду. Як зазначалося тоді, суддів підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади. Лише 12 серпня очільник Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк вирішив відреагувати на останні події та звинувачення української влади - він заявив, що не ховається від НАБУ і готовий прийти на допит у порядку, передбаченому КПК. Про це суддя написав на своїй сторінці в Фейсбук, передає ONLINE.UA
"Я перебуваю в Україні, ні від кого не ховаюся, адресу суду, вважаю, в НАБУ ще не забули. (Звичайно, не забули, раз на рік заходять обов'язково)... Я, як законослухняний громадянин, готовий прийти на допит в порядку, передбаченому КПК", - йдеться в повідомленні судді.
Павло Вовк також поскаржився, що "так і не дочекався" від НАБУ, щоб йому вручили повідомлення про підозру в установленому законом порядку, як і його колегам, яких також оголосили в розшук. Очільник ОАСК наголосив, що ті співробітники суду, які були викликані на допити в установленому законом порядку, прийшли на них, але слідчих НАБУ не зацікавили – допити перенесли на 18 серпня. Дії НАБУ Павло Вовк розцінює як "втручання в діяльність суддів", тому, як він сам запевняє, подасть відповідні заяви в правоохоронні органи.
Варто нагадати, що 11 серпня Національне антикорупційне бюро заявило, що розшукує підозрюваних, які діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК Павлом Вовком.
"НАБУ розшукує підозрюваних, які діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі", - йдеться в повідомленні.
Варто зазначити, що всього відомство розшукує 7 людей у цій справі.
Як повідомляв ONLINE.UA, 3 серпня офіційно стало відомо, що 6 осіб підозрюють у завданні 196,8 млн гривень шкоди державі у справі про видачу оточенню колишнього українського лідера Петра Порошенка дозволу на видобуток газу за заниженою ціною.