Вчені вже остаточно з'ясували, що коронавірус COVID-19 уражає окрім легень ще й серце, печінку, нирки та інколи мозок. Іспанський експерт провів спеціальне дослідження, щоб встановити деталі процесу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на журнал Chaos.
За словами автора-дослідника Ернесто Естради, інфекція використовує ангіотензінперетворюючий фермент ACE2. Вірус приєднується з його допомогою до спайкового білка.
"Потрапивши в циркуляцію, вірус може поширитися практично на всі органи людського тіла, оскільки рецептор ACE2 присутній в ендотелії та гладких клітинах майже всіх органів. Однак вірус вражає органи вибірково, аж ніяк не всі", - пояснив фахівець Університету Сарагоси.
Експерт припустив, що для коронавірусу існує інший шлях поширення організмом. Для випробування свого припущення, він використав зміщення білків у клітинах легенів. Допомогла у вивченні проблеми спеціальна математична модель.
Завдяки моделюванню Естрада встановив групу з кількох десятків білків у легенях, які активують субдифузійні процеси. Вони полягають у тому, що білки шукають один одного для формування комплексу взаємодії — переміщуються поміж клітинами та навіть органами, зіштовхуючись з різними "перешкодами". Саме так частинки COVID-19 потрапляють до різних органів.
Ланка подій починається з легенів, однак з часом поширюється на білки клітин інших органів. Естрада вважає, для запобігання ураженню багатьох органів необхідно користуватися ліками, які націлені саме на деякі з цих білків.
Водночас іспанський експерт не зміг встановити, як заражені частинки переміщуються між різними частинами організму.
Як повідомляв ONLINE.UA, вчені давно намагалися з’ясувати, яким чином коронавірус COVID-19 поширюється серед домашніх тварин. Лабораторні експерименти продемонстрували, що інфіковані кішки здатні передавати хворобу іншим.