В останні місяці багато малих підприємців змушені були припинити свою діяльність в результаті економічної кризи, викликаної пандемією коронавіруса. Але ті, хто не опустив руки і шукав шляхи порятунку свого бізнесу, змогли зберегти свою справу - в важкий період багато бізнесменів зважилися на перепрофілювання своїх виробництв, завдяки чому не тільки дали можливість своїм підприємствам вижити в умовах кризи, а й зберегти робочі місця для співробітників. Однією з таких рішучих підприємців стала Ірина Паруна, якій в 2014 році довелося почати життя з нуля в селі Боброве, яке знаходиться в 8 км від лінії фронту на Донбасі, куди вона переїхала з Сєвєродонецька після початку збройної агресії Росії проти України. Розвинути бізнес своєї мрії Ірина змогла завдяки грантовій підтримці, яку отримала в рамках програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України". Як їй вдалося врятувати його під час карантину, розповідає ONLINE.UA.
Свій бізнес Ірина почала прямо вдома - в одній з кімнат вона обладнала швейну майстерню, в якій виготовляла халати, сукні та постільну білизну. Підприємиця мріяла розширити виробництво, але у неї не вистачало коштів на нове обладнання. У пошуках залучення коштів до свого підриємства Ірина випадково дізналася про грантову програму USAID. Вона подала заявку і отримала грошову допомогу, яка дозволила їй придбати п'ять оверлоків, прасувальну машину і запас тканин.
"Власними зусиллями нам ніколи б не вдалося залучити кошти, щоб купити таке обладнання. Те, що ми змогли придбати прасувальну машину з парою, на якій дуже легко працювати - це була справжня фантастика", - зізналася підприємиця.
Завдяки отриманим коштам на розвиток бізнесу, Ірина змогла найняти п'ять кравчинь і значно наростити обсяги виробництва. Але з приходом в Україну пандемії коронавіруса її справа знову опинилося під загрозою. Але і в ситуації, що склалася, підприємниця знайшла вихід - вона перейшла до виробництва масок, використовуючи закуплені тканини для постільної білизни. Її співробітниці працювали по 14 годин на день, виготовивши більше трьох тисяч захисних масок, на яких до цих пір в Україні є підвищений попит. Отриманий прибуток Ірина використовує для підтримки соціальних ініціатив, які забезпечують допомогу нужденним і людям з інвалідністю. Зокрема, виготовлені підприємством маски були надані працівникам місцевої поліції, міської влади та міжнародних організацій, що працюють в Східній Україні. Переорієнтація на виробництво масок дозволила зберегти робочі місця і дала самому підприємству можливість вижити.
"Ми зберегли свій бізнес, і я від цього дуже щаслива", - підкреслила Ірина, яка має цілий ряд планів з розвитку свого підприємства.
В майбутньому підприємиця хоче і далі шити маски, а також планує розширити площу майстерні і можливо придбати вишивальну машину, що дозволить прикрашати постільну білизну і маркувати її власним брендом.
Нагадаємо, програма "Конкурентоспроможна економіка України" спрямована на розвиток сильної, диверсифікованої і відкритої економіки України шляхом поліпшення бізнес-середовища для малих і середніх підприємств. Цілі програми - підвищення конкурентних ключових галузей економіки та забезпечення України можливостями скористатися перевагами від угод про вільну торгівлю. Вона запущена в 2018 році і триватиме до 2023 року. Програма КЕУ заохочує створення бізнес-стартапів і діяльність малих та середніх підприємств, сприяє підвищенню конкуренції на внутрішньому ринку України та підтримці конкурентоспроможності українських стартапів, малих і середніх підприємств на міжнародних ринках.
Раніше ONLINE.UA розповідав цікавий приклад підприємиці з Донеччини, яка, завдяки грантовій підтримці, змогла розширити і перепрофілювати свій бізнес в умовах пандемії коронавіруса.