Американські вчені з Університету Пердью показали, як поширюється коронавірус при кашлі - на відео вони продемонстрували, як один хворий може заразити цілий літак. На кадрах відображено, як носій вірусу кашляє і похідні від нього мікроби переміщуються по всьому салону повітряного судна. Унікальне відео приголомшило мережу. Користувачі вважають, що така інформація застереже багатьох людей від польотів в період пандемії, передає ONLINE.UA.
"Мікроби, що виділяються в краплях при диханні, кашлі або чханні людини, здатні затримуватися в повітрі і переміщатися за рахунок свого крихітного розміру", - пояснив учений Ціньян Чен, котоире брав участь в дослідженні і в створенні візуалізації поширення коронавіруса при кашлі.
Візуалізація демонструє, як кашляє один пасажир з коронавірусів, що знаходиться в центрі салону літака, і чим це обертається для інших. Вчені намагалися знайти способи зниження рівня поширення вірусів на борту, так як літаки завжди вважалися зоною ризику через близьке розташування сидінь.
Вони виявили, що у пасажирів, що сидять поруч із зараженим коронавірусом, в секції з семи рядів на прикладі Boeing 767, шанси захворіти складуть 1 до 3 в умовах п'ятигодинного польоту. При більш короткому рейсі, на думку експертів, шанси знижувалися до 1: 5.
"Це схоже на ефект метелика на стероїдах", "Круто, але в той же час огидно", "Дуже корисна інформація", "Цікаве і інформативне відео, дякую", "Значить так само відбувається і в метро, і в автобусі, і в школі "," Кошмар, в зону ризику потрапляють всі пасажири літака ", - коментують в мережі відео про поширення коронавіруса при кашлі.
Варто зазначити, що в дослідженні передбачалося, що вірус може залишатися в повітрі протягом тривалого часу в закритому просторі. Припущення експертів підтвердилися.
This #datavizualisation shows how tiny invisible droplets from a single cough can flow through the cabin of a Boeing 767 passenger jet@washingtonpost / #tech #data #COVID19 #plane @CurieuxExplorer @jblefevre60 @PawlowskiMario @ShiCooks @mvollmer1 @ValensNtirenga2 pic.twitter.com/PwU6FUJi7b
— Pierre-Antoine Rizk (@Droit_IA) April 29, 2020
Раніше ONLINE.UA публікував унікальне відео, як коронавірус атакує клітини людини.