Новий навчальний рік в Україні почнеться з 1 вересня, але піти в школу зможуть в повному обсязі не всі учні. Регіони країни розіб'ють на чотири зони в залежності від епідемічної ситуації - освітній процес буде заборонений тільки в областях, які потраплять в "червону" зону. Уряд розробляє три сценарії навчання в Україні в новому навчальному році. Найбільш вірогідним буде змішане навчання. Як вчитимуться школярі з 1 вересня, вирішили на засіданні Комітету освіти, науки та інновацій за участю в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета і головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшко, передає ONLINE.UA.
Уряд планує, що навчальний рік в Україні почнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв:
- низький рівень захворюваності: відвідування навчальних закладів дозволено в звичайному режимі;
- високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно;
- середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується в змішаній формі - дистанційно і в навчальних закладах, з відповідним дистанцированием і заходами гігієни.
Найбільш імовірним в Україні вважається третій сценарій. В такому випадку, рекомендації по орагіназціі освітнього процесу будуть наступними:
У пріоритеті - дотримання соціальної дистанції і використання засобів індивідуального захисту (за певних умов).
Скасування масових заходів та екскурсій.
Проведення зборів педколективів в дистанційній формі.
Запобігання скупчення великої кількості людей.
Розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку.
Рекомендовано проведення окремих видів занять на свіжому повітрі і застосування комбінованого навчання.
Особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворювання на цукровий діабет і т.д.) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернативна форма або дистанційне навчання.
Повністю дистанційна форма навчання для початкової школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною.
На каратин навчальні заклади будуть закривати на 14 або 7 днів (рішення ще не прийнято).
Вчителі не будуть щотижня робити тести.
Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну і вчитися.
Остаточне рішення щодо нововведень освітнього процесу в Україні в наступному навчальному році прийме Кабмін на наступному засіданні.
Нагадаємо, раніше українці звернулися до президента України з нагальною вимогою. Вони наполягають на тому, щоб він заборонив дистанційне навчання в усіх навчальних закладах країни. Дана петиція вже зібрала 25 тис голосів, тому команда українського лідера повинна її розглянути найближчим часом.
У свою чергу в МОН запевняють, що Міністерство освіти і науки України поки не має наміру переводити школи на дистанційне навчання з 1 вересня 2020 року. У відомстві звертають увагу на те, що це рішення буде залежати виключно від епідеміологічної ситуації в країні.
Як повідомляв ONLINE.UA, в РНБО закликали українців готуватися до дистанційного навчання в наступному навчальному році. Секретар РНБО Олексій Данилов допускає, що навчання в школах доведеться продовжити онлайн.