Український психотерапевт Сергій Кістеньов зазначає, що при народженні мозок є найбільш недорозвиненим органом нашого організму. Його повне "дозрівання" завершиться лише десь до 20 років. Будь-який серйозний і тривале негативний вплив, наприклад раптове і тривале віддалення батька, викликає зміни в структурі мозку.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".
За словами експерта, для немовляти характерна залежність від батьківського догляду, адже це гарантує виживання і розвиток. Батьки необхідні, щоб регулювати температуру дитини, забезпечувати харчуванням і захищати від загроз зовнішнього середовища.
"Спокійні та дбайливі батьки дають дитині відчуття безпеки. І, навпаки, гіперопіка, тривога батьків і страх активують в мозку немовляти контури, що відповідають за опрацювання стресу, болю і загроз.Численні дослідження показують, що для благополуччя маленької дитини присутність батьків важливіше, ніж ситуації в навколишньому середовищі. Якщо батьки спокійні та турботливі, то дитина здатна перенести загрози й негативні впливи. Пам'ятайте: весь світ маленької дитини полягає в людині, що здійснює догляд за нею", - пояснює Кістеньов.
Психотерапевт наголошує, що батьки мають піклуватися про дитину і навчати соціальних навичок. За його словами, діти повинні вміти робити усвідомлений вибір, нести відповідальність за свої вчинки. Окрім того, дітей не можна карати не тільки фізично, а й "розлукою".
Як повідомляв ONLINE.UA, протягом останні п’яти років в Україні спостерігається зростання кількості багатодітних сімей.