Знаменитий американський новинний сайт BuzzFeed порівняв фото школярів на Донбасі, зроблені з різницею в два роки, щоб на прикладі учнів всього однієї української школи показати, як війна впливає на дітей, і розповісти про те, як навчальні заклади та діти, які в них навчаються, стають жертвами військових конфліктів.
ONLINE.UA зробив переклад їх статті.
Перша фотографія 1-А класу в школі №1 села Миронівка, розташованого на сході України, була зроблена в квітні 2014 року. Друга фотографія була зроблена в квітні цього року - це той же клас, але вже 3-A.
А ось ще один клас, теж із різницею в два роки.
Помітили різницю? Якщо ви сказали, що на другій набагато менше учнів, ніж на першій - ви маєте рацію. Їх школа розташована в Донецькій області України, недалеко від місць нерегулярних важких бойових дій між українським урядом і підтриманими Росією бойовиками.
Ще в січні 2014 року школа №1 потрапила під сильний обстріл, в результаті чого залишилася без електрики, газу і тепла. «На наступний день, рано-вранці, до школи почали йти діти і деякі батьки, і з того часу вона слугувала притулком приблизно для 30 дітей і дорослих», - сказали Buzzfeed News в ЮНІСЕФ.
Але здебільшого сім'ї рятувалися від бойових дій втечею, в результаті чого число учнів у школі №1 зменшилося вдвічі. Станом на грудень понад два мільйони людей були переміщені в регіоні.
Загалом, за даними ЮНІСЕФ, кожна п'ята школа і дитячий сад в регіоні були пошкоджені або зруйновані. Близько 300 000 дітей потребують допомоги для можливості продовжувати свою освіту.
Україна лише одна з багатьох країн по всьому світу, де школи перебувають під загрозою. В середньому чотири школи або лікарні щодня піддаються нападу або захопленню (згідно з даними Організації Об'єднаних Націй).
«Дітей вбивають, ранять і калічать в тих місцях, де вони повинні бути захищені і почуватися в безпеці», - йдеться в заяві директора ЮНІСЕФ з надзвичайних програм Афшана Хана, представленій Buzzfeed News.
«Напади на школи і лікарні під час конфлікту є тривожною і ганебної тенденцією, - додала вона. - Навмисні і прямі удари по цих об'єктах, а також на медичних працівників і вчителів, можуть бути військовими злочинами».
ЮНІСЕФ сподівається, що її новий фонд «Education Can not Wait» («Освіту не можна відкладати»), запущений в понеділок на Всесвітньому саміті з гуманітарних питань в Туреччині, може допомогти позитивно вплинути на життя учнів, які постраждали від конфлікту, як в школі №1 села Миронівка.
Все фото: UNICEF