Вчені стверджують, що регулярне споживання ресторанної їжі може збільшити ризик смерті на 50%. Такі наслідки пов'язують із погіршенням якості дієти.
Джерело: Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics
Про що говорять результати дослідження
В опитуванні взяли участь 35 084 дорослих у віці 20 років і старше. Піддослідні повідомили про свої харчові звички, включаючи частоту споживання їжі, приготованої в закладах громадського харчування. Варто зазначити, що експеримент проводився у США з 1999 по 2014.
За період дослідження було зафіксовано 2781 випадок смертей, у тому числі 511 смертей від серцево-судинних захворювань і 638 – від раку.
Після визначення віку, статі, етнічної приналежності, соціально-економічного статусу, факторів харчування та способу життя, а також індексу маси тіла, коефіцієнт ризику смертності серед учасників, які дуже часто їли їжу, приготовану поза домом (2 або більше разів на день), порівняно з коефіцієнтом тих, хто рідко споживав ресторанну їжу, був вищим майже на 50%.
Імовірність смерті від серцево-судинних захворювань у них була вищою на 18%, від раку – на 67%.
У висновку автори дослідження зазначили: xасте вживання їжі, приготованої поза домом, значною мірою пов’язане з підвищеним ризиком смертності від усіх причин. Зв’язок споживання їжі, приготованої поза домом, із смертністю від серцево-судинних захворювань і смертністю від раку вимагає додаткового дослідження
Нове дослідження втрати ваги
Дослідження, проведене в клініці Мейо, показало, що ефективність схуднення залежить не тільки від кількості їжі та кількості фізичної активності, але і від стану кишкової мікробіоти. Вчені провели порівняння мікробіомів кишечника людей, які успішно скидали вагу, з тими, хто не мав успіху в цій справі. В результаті дослідження з’ясувалося, що присутність певних видів бактерій у кишечнику була пов’язана з успішним схудненням, тоді як у тих, у кого не виходило скинути вагу, посилено обмін вуглеводів.
Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Інституту системної біології в Сіетлі, продовжило вивчення зв’язку кишкової мікробіоти зі схудненням. У ході дослідження було проаналізовано дані близько 100 учасників програми боротьби із зайвою вагою. Протягом 6-12 місяців половині з них вдалося скинути не менше 1% своєї маси, тоді як у іншої половини вага залишалася стабільною.
Дослідження генетичного матеріалу крові та складу мікробіома кишечника учасників програми боротьби з зайвою вагою, проведене вченими з Інституту системної біології в Сіетлі, виявило 31 ключову особливість мікробіома, пов’язану з ефективністю скидання ваги. Крім того, ці відмінності були пов’язані з можливістю бактерій переробляти вуглеводи та білки, їх здатністю реагувати на стрес та здатністю розмножуватися.
Читайте також:
Вілл Сміт показав найгіршу фізичну форму у його житті.
Жінка в 73 роки стала фітнес-моделлю — вражаючі світлини.
Дослідники розповіли, як проста вода може допомогти схуднути.