Американські вчені неочікувано для всіх виявили корецептор на поверхні клітин легенів, за допомогою якого коронавірус потрапляє в здорові клітини. Що важливо розуміти, раніше дослідники були переконані, що для цього COVID-19 в основному використовує білок ACE2, однак виявилося, що SARS-CoV-2 не може захопити ACE2 без особливого вуглеводу. Після останніх досліджень вчені побачили повну картину цього механізму і знайшли перспективний варіант лікування. За словами дослідників, білок ACE2 можна порівняти з дверною ручкою на поверхні клітин легенів, завдяки якому SARS-CoV-2 може "відкривати" клітини і інфікувати їх. Революційне дослідження команди з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго підтверджує той факт, що раніше науковці не бачили повної картини, передає ONLINE.UA.
Варто звернути увагу на те, що пошук способу заблокувати взаємодію між вірусом і ACE2 залишається головною ціллю величезної кількості наукових досліджень з січня 2020 року, коли науковці змогли виявити даний механізм. За словами дослідників, SARS-CoV-2 не може захопити ACE2 без вуглеводу гепарансульфату, який також знаходиться на поверхні клітин легенів і діє в якості корецептора для проникнення вірусу.
"Встановивши цей механізм шляхом різних лабораторних експериментів, вчені стали шукати спосіб йому протистояти. Першим інструментом для цього виявилися ферменти, які дозволяли видалити гепарансульфат з поверхні клітин. Потім вчені побачили, що лікування гепарином також блокувало проникнення вірусу. Лікування гепарином виявилося ефективним противірусним засобом. При цьому терапія залишалася ефективною навіть в тому випадку, коли вчені видалили антикоагулянтну частину білка, яка відповідає за запобігання утворенню тромбів", - йдеться в повідомленні.
Наразі вчені уже готують доклінічні експерименти на моделях тварин, щоб протестувати гепарин та інгібітори гепарансульфату і визначити потенціал терапії для людини.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно в ООН публічно визнали, що с итуація з поширенням коронавірусу вийшла з-під контролю.