Держдума РФ проголосувала закон, внесений президентом Росії Володимиром Путіним, про призупинення російсько-американської угоди про утилізацію надлишкового збройового плутонію і протоколів до неї.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.
Рішення було прийнято нижньою палатою практично одностайно: за призупинення угоди проголосували 445 присутніх депутатів, один утримався.
Путін вніс проект закону в Держдуму 3 жовтня. Раніше в той же день він підписав документ, яким розпорядився призупинити дію угоди. Згідно з указом, на такий крок Росія пішла в зв'язку з «виникненням загрози стратегічної стабільності в результаті недружніх дій» Вашингтона щодо Москви, нездатності США забезпечити виконання своїх зобов'язань, а також виходячи з необхідності вжиття заходів щодо захисту безпеки РФ.
У законі йдеться, що Росія може відновити дію угоди, якщо США скоротять військову інфраструктуру і чисельність свого контингенту на території країн-членів НАТО, що вступили до Альянсу після 1 вересня 2000 року; скасують «закон Магнітського» і всі санкції, застосовані відносно окремих суб'єктів РФ, фізичних і юридичних осіб; компенсують збитки, яких зазнала Росія в результаті цих обмежень і введення Москвою «вимушених контрсанкцій проти Вашингтона»; представлять чіткий план по незворотній утилізації надлишкового плутонію.
Угода, про яку йде мова, була підписана в 2000 році. США і РФ повинні були знищити по 34 тонни збройового плутонію, надлишкового для потреб оборони. Фактично переробка повинна була початися в 2018-му.
Ухвалення цього гучного закону насмішило користувачів мережі.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в мережі посміялися над ультиматумом Путіна США, в якому той в якості умов для відновлення дії угоди Москви з Вашингтоном про утилізацію надлишкового збройового плутонію назвав компенсацію збитків Росії через санкції США і контрсанкції РФ.