З початку року Служба зайнятості працевлаштувала більше 10 тис. чоловік з інвалідністю
Категорія
Україна
Дата публікації

З початку року Служба зайнятості працевлаштувала більше 10 тис. чоловік з інвалідністю

З початку року Служба зайнятості працевлаштувала більше 10 тис. чоловік з інвалідністю
Джерело:  dcz.gov.ua

Державна служба зайнятості активно займається працевлаштуванням осіб із обмеженими можливостями та адаптацією їх на ринку праці. Так у період січень-жовтень 2016 року роботу за сприяння Служби зайнятості отримали 10 066 таких людей, ще 3 601 особа з інвалідністю пройшла професійне навчання і майже 200 відкрило власну справу.
Про це сьогодні повідомив в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, інформує прес-служба відомства.
“Головна мета Служби зайнятості полягає у тому, щоб кожен українець мав гідну роботу із достойною заробітною платою, а кожен роботодавець сумлінних працівників. Кожного місяця ми вдосконалюємо наші послуги і вони стають все більш якісними та доступними. І звісно ж реформа наших послуг торкається і людей з особливими потребами. Ми приділяємо особливу увагу цій категорії громадян і хочу сказати, що за 10 місяців цього року роботу знайшли понад 10 тисяч людей. При цьому працевлаштування – це лише частина послуг, які можуть отримати у Службі люди з особливими потребами. Наприклад, після навчання 90% одразу ж знаходять роботу”, - наголосив на в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.
За його словами, протягом 10 місяців 2016 року до служби зайнятості звернулося 39,1 тис. осіб з інвалідністю. Для порівняння: кількість вакансій, поданих роботодавцями до служби зайнятості, які передбачають працевлаштування осіб з особливими потребами, за січень-жовтень 216 року становила всього 20,9 тис. одиниць. На початок грудня на обліку в службі зайнятості перебуває близько 13,5 тис. людей з інвалідністю.
Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно соціалізуватися у суспільстві.
Службою зайнятості приділяється особлива увага цій категорії громадян. Зокрема впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю.
Звертаючись до будь-якого центру зайнятості кожна особа, яка шукає роботу з адаптованим місцем для працевлаштування людей з інвалідністю, може отримати повний спектр послуг на рівні з іншими. Окрім наявних вакансій, людині пропонується скористатися послугами з професійного навчання та пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації. Якщо ж особа не знає, чим може займатися в майбутньому, або бажає змінити сферу діяльності – в Службі працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть визначити професійні схильності, пройшовши спеціальні профорієнтаційні тести.
“Люди з обмеженими можливостями в своїй більшості дуже сильні духом. А тому все частіше створюють самі для себе комфортні умови праці і стають підприємцями. В службі зайнятості допоможуть і тут. При цьому не просто нададуть фінансову підтримку, а ще й навчать, як правильно все організувати, щоб власна справа не стала «одноденкою», а приносила дохід. З початку року 193 людини з обмеженими можливостями відкрили власну справу”, - зазначив В. Ярошенко.
Згідно чинного законодавства, люди з інвалідністю відносяться до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Спільно з роботодавцями в центрах зайнятості часто організовуються ярмарки з презентації актуальних вакансій підприємств, установ, організацій. А віднедавна набуває популярності проведення дистанційної онлайн співбесіди, що дуже зручно як для роботодавця, так і для шукача роботи.
До того ж, послуги служби зайнятості доступні, адже центри є в кожному районі по всіх областях України. Всі приміщення оснащені пандусами та кнопками виклику спеціалістів, які допоможуть піднятися до приміщення та розібратися у питаннях, які цікавлять. Адже з цією категорією працює окремо фахівець, який приділяє дещо більше часу прийому, ніж зазвичай.



Валерій Ярошенко


Для осіб з вадами зору в приміщеннях центрів встановлені покажчики кабінетів, залів, поверхів зі шрифтом Брайля. У спеціальних куточках для осіб з обмеженими можливостями кожен бажаючий може самостійно ознайомитися з усіма нормативними документами та актуальними послугами служби зайнятості.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?