До найбільш поширених захворювань ЛОР-органів відноситься гайморит - верхньощелепної синусит. Він проявляється запаленням слизової оболонки, поширюється на епітеліальні клітини, тканини і на кровоносні судини. Патологія може бути викликана різними причинами - від переохолодження організму і запущеної форми гострих респіраторних захворювань до поразок карієсом верхніх зубів, травм і механічних пошкоджень. Первинні ознаки розвитку хвороби часто ігноруються, тому що симптоматика нагадує звичайну застуду. Тим часом, дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря і почати приймати антибіотики при гаймориті або інші ліки, щоб уникнути серйозних ускладнень. Для цього слід знати, як виявляється патологічний процес, і звернути увагу на ряд характерних ознак.
Різниться гостра, хронічна і рецидивуюча форма, бактеріальні та вірусні різновиди, первинне і вторинне запалення. Крім того, захворювання може бути одностороннім, лівостороннім, правостороннім і двостороннім, тому симптомів безліч. Але є кілька загальних проявів, які повинні насторожити:
сильний біль в області носа, що збільшується, особливо вечорами,
сильний головний біль, який доповнюються хворобливими відчуттями в носі,
гугнявий голос,
почергове набрякання першої і другої пазух,
нежить з гнійними, слизовими виділеннями,
відчуття перепадів тиску й тяжкості при нахилах голови,
підвищення температури,
нездужання та слабкість.
Ефективне лікування гаймориту антибіотиками та іншими засобами важливо починати на ранньому етапі, щоб він не перейшов в гнійну форму і не спровокував ряд інших хвороб.
Чим його потрібно лікувати
Як правило, захворювання лікується в амбулаторних умовах, але в запущених випадках може знадобитися госпіталізація. Консервативна терапія грунтується на антибіотиках, антисептики, протизапальних і судинозвужувальних засобах. Частина лікарських препаратів випускаються у вигляді спреїв, крапель, розчинів і впливають безпосередньо на слизову дихальної системи, інші - у вигляді капсул і таблеток. Перші використовуються на ранній стадії загострення і допомагають своєчасно попередити інфекційні ускладнення. Другі призначені для перорального, внутрішньом'язового або парентерального введення, призначаються вже при більш серйозних патологіях.
Гарним доповненням будь-яких препаратів, що призначаються тільки лікарем, стає физиолечение - від магнітотерапії та лікарського електрофорезу до соляних інгаляцій і лазеротерапії. Його практикують тільки тоді, коли немає високої температури і гнійного процесу, а також при нормальному відтоку вмісту носової порожнини. У важких випадках необхідний прокол пазухи, ретельне промивання від слизу і спеціальна обробка.
Ліцензія видана ГІ ККЛС АЕ №193025 від 18.06.2013г.