Західні аналітики зазначають, що після останніх подій на фронті війна України проти кремлівської окупаційної армії може отримати несподіваний поворот, однак взимку конфлікт може перерости у довготривале протистояння.
Джерело: CNN
Як може далі розвиватись війна проти кремлівських окупантів
Західні експерти та аналітики зходяться на думці, що наразі кремлівська армія дезорієнтована після стрімкого наступу ЗСУ на Харківщині, командування окупаційних військ не розуміє, як їм повернути ініціативу.
Однак і Україна, і тим більше Росія продовжують вести війну не лише на фронті, а й на економічних та політичних полях. Експерти вважають, що Кремль ще не вирішив, наскільки далеко він може зайти в цьому конфлікті.
Контрнаступ ЗСУ на Харківщині виснажив окупаційну армію та підірвав довіру до кремлівського військового командування. Однак перед зимою російському керівництву потрібно вибрати нові цілі: або утримувати фронт, що залишився, або зосередити сили на Донбасі.
Взяття Донбасу - більш складне завдання для росіян. Сім місяців війни виявили недоліки російської логістики, яка не стане легшою в більш сиру і холодну погоду, - зазначається у матеріалі видання.
Наразі в кремлівської армії дуже серйозні проблеми із технікою та особовим складом військових підрозділів.
Протягом кількох місяців РФ так і змогла сформувати третій армійський корпус. При цьому Володимир Путін виправдовує провали своєї армії.
Ми воюємо лише частиною російської армії, тією частиною, яка на контракті... Тому в цій частині ми не поспішаємо, - цинічно сбрехав кремлівський диктатор.
На думку західних аналітиків, у підсумку Україна таки зможе здобути перемогу над кремлівською армією, але протистояння буде довгим та складним.
За словами колишнього директора ЦРУ, генерала США Девіда Петреуса, ЗСУ зможуть повністю повернути захоплені після 24 лютого території та навіть повернути Крим і Донбас, але це вимагатиме тривалого часу та значних людських та матеріально-технічних ресурсів.
Аналітики впевнені, що успіхи на фронті залежатимуть також від військової підтримки, оскільки українські військові будуть розосереджені для утримання звільнених територій.
При цьому колишній заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер побоюється, що невдачі армії РФ можуть змусити Путіна застосувати ядерну зброю. Інші експерти заявляють, що глава Кремля не піде на такий крок, тому що це призведе до глобальної катастрофи.
За словами експертів, взимку війна може перейти у затяжну стадію, але Росія продовжуватиме бити по об'єктах критичної інфраструктури.
Наразі головною зброєю Кремля проти України та країн ЄС є відмова від постачання енергоресурсів.
На думку аналітиків, президент РФ досі не вірить у згуртованість Заходу і вважає газ своєю "головною зброєю".
Наступна зима стане найдорожчою для ЄС. Однак європейські країни вже почали шукати альтернативи російському газу та готувати резерви. Якщо Європа скоротити імпорт енергоресурсів із РФ, це вдарить по економіці Москви.
Є також ознаки того, що непередбачений прибуток Росії від захмарних цін на нафту і газ, можливо, досяг піка. Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що до лютого наступного року видобуток нафти в Росії впаде на 17% порівняно з довоєнним видобутком, як тільки відчується повна сила санкцій ЄС, - зазначають західні аналітики.
Сигнали по обидва боки вказують на те, що війна в Україні затягнеться. Експерти не бачать перспективи врегулювання.
Українська сторона неодноразово заявляла, що не сяде за стіл переговорів, доки позиція на фронті не зміцниться. Москва своєю чергою звинувачує Київ у небажанні "вирішити конфлікт" на її умовах.
Читайте також: