Захоплююче видовище - відео світіння океану зачарували весь світ
Категорія
Світ
Дата публікації

Захоплююче видовище - відео світіння океану зачарували весь світ

Захоплююче видовище - відео світіння океану зачарували весь світ
Джерело:  online.ua

На узбережжі Тихого океану ось уже кілька днів відбувається незвичайне явище - вода світиться неоновим кольором. Від іскристого захоплюючого видовища неможливо відвести очей. Але виявляється, що світіння океану буденне явище, яке регулярно спостерігають місцеві жителі Каліфорнії. Туристи щорічно з'їжджаються на західне узбережжя США, щоб подивитися на дивину. Але у 2020 році побачити запалений неоновими вогнями океан через карантин пощастить небагатьом - побачити чудо природи можна в мережі, де публікують безліч видовищних відео океанноъ ілюмінації, повідомляє ONLINE.UA.

Відомо, що світлове шоу в океані виникає через цвітіння мільйонів водоростей, що називаються дінофлагеллятами, поширеними в теплих водах. Насправді планктони мають червонувато-коричневий колір, але за рахунок хімічних процесів розкладання з водоростей вивільняється світова енергія, яка і проявляється в сліпучих неонових фарбуваннях з настанням темряви.

Даний процес називається біолюмінесценція - здатність мікроорганізмів світитися. Вчені пояснюють, що коли маса дінофлагеллятів змішується з хвилями, хімічна реакція за участю ферменту люциферази і складного люциферина, що виробляється водоростями, призводить до того, що живі організми починають виділяти світло.

"Класне видовище. Бачив таке в живу. Вночі купалися - упірнеш, а тебе видно, як привид під водою пливе", "Я не міг повірити своїм очам, коли я бачив це особисто!", "Захоплююче видовище. Його потрібно побачити своїми очима ! Як в "Аватарі", - діляться своїми враженнями від світіння океану користувачі соцмереж.

Раніше ONLINE.UA публікував серію роликів про океан, в яких показано життя океану з усіх боків.

Категорія
Україна
Дата публікації

Польща таємно співпрацює з Україною у виробництві зброї

Військова техніка ЗСУ

За словами тимчасового повіреного у справах Польщі в Україні Пйотра Лукасєвіча, його країна співпрацює з Україною у виробництві зброї та боєприпасів, однак не розголошує інформацію про це. 

Головні тези:

  • Польща співпрацює з Україною у виробництві зброї, включаючи дрони, ремонт танків та розвиток у галузі високих технологій.
  • Польща проводить спільне з Україною виробництво боєприпасів .
  • Географічне розташування країн впливає на те, як вони розголошують свою співпрацю у виробництві зброї.
  • Тимчасовий повірений Польщі в Україні вказав на важливість спільних інтересів обох країн у контексті геополітичної ситуації.

Що відомо про співробітництво України та Польщі у виробництві зброї

Зокрема, Лукасєвіч зазначив, що співробітництво включає виробництво дронів, ремонт танків, а також розвиток у сфері високих технологій.

Він підтвердив, що у Польщі вже побудували завод з виробництва оборонної промисловості для України.

Польща таємно допомагає Україні виробляти зброю та боєприпаси
Артилерія ЗСУ

Деякі країни, що декларують таку співпрацю, як от побудову заводу з виробництва військової техніки, географічно розташовані далеко від Росії. І оскільки їм нічого не загрожує, то вони можуть про це говорити. Ми ж зовсім поруч, і тому не говоримо про це. Тобто географія в цьому контексті є дуже важливою, — пояснює тимчасовий повірений Польщі в Україні.

Що відомо про іншу допомогу Польщі Україні

Лукасєвіч підтвердив, що Польща під час головування у ЄС планує домогтись прискоренного вступу України до Євросоюзу. 

За його словами, прискорення вступу України до ЄС сприятиме безпеці як Європи, так і України.

Він також запевнив, що наразі головування Польщі у ЄС відрізнятиметься від можливостей країни, яка вона мала 10 років тому, оскільки не має впливу на рішення Ради ЄС.

При цьому, як зазначає повірений у справах Польщі в Україні, головуюча країна здатна впливати на рівень розгляду питань, які важливі для України та Польщі.

Він нагадав, що після Польщі головування перейде до Данії, яка має схоже із Варшавою бачення, тому  у 2025 році Україна матиме суттєву підтримку в ЄС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?