Якщо ви хочете залишатися в чудовій фізичній формі, вам необхідно взагалі відмовитися від смаження, або ж уважно підійти до вибору олій. З такою рекомендацією виступила дієтолог Катерина Новикова, передає ONLINE.UA.
За її словами, проблема всіх олій – це їх нестабільність. Відволіклися, перегріли сковорідку – і з корисної олії ви можете отримати трансжири. Останні призводять до виникнення онкозахворювань.
"Головна відмінність всіх олій – це температура, при якій олія починає кипіти та диміти (SMOKE POINT). Це температура, при якій олія перетворюється на трансжири й вивільняє свої жирні кислоти.У рафінованих оліях ця точка найвища", - пояснює дієтолог.
Експертка зазначила, що вживання рафінованої олії може призвести до:
Гормональних порушень.
Ішемічної хвороби серця.
Атеросклерозу.
Раку та інші важких захворювань.
Поліненасичені нерафіновані олії, такі як лляна, соняшникова, конопляна, кунжутна – дуже нестійкі. Їх дієтолог радить додавати у салат та вживати сирими.
Рейтинг олій за температурою точки кипіння
5) Оливкова олія Extra Vergin - 160 градусів (це занадто мало для смаження)
4) Кокосова олія – 177 градусів (теж не підходить для смаження)
3) Олія Гхі топлена вершкова – 252 градусів.
2) Гірчична олія – 254 градуси.
1) Олія авокадо – 270 градусів.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше вчені з Великої Британії прийшли до висновку, що речовини, які містяться в звичайній капусті, захищають людину від появи у неї раку прямої і товстої кишки. Це підтверджують результати дослідження Інституту Френсіса Кріка в Лондоні.