Прем'єр-міністр Володимир Гройсман за підсумками позачергового засідання уряду пояснив, що означатиме впровадження надзвичайних заходів в енергетичній системі України.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на 112.ua.
"Ми вводимо ці заходи і все робимо для того, щоб не допустити або мінімізувати будь-які відключення. Хотів би, щоб це зрозуміли всі громадяни. Тобто, ми будемо управляти системою таким чином, щоб мінімізувати будь-які негативні наслідки для українських громадян. Хочу підкреслити, що відключення відбуватимуться тільки в крайніх випадках, і ми заздалегідь будемо про це інформувати. Зараз так питання не стоїть", - підкреслив Гройсман.
"Зараз ми на максимум довантажимо все, що можна довантажити, що не є здорово, тому що на максимумі довго працювати неможливо. Але ми будемо вживати всіх необхідних заходів. Я з колегами буду займатися цим питанням 24 години на добу. Зроблю все залежне, щоб мінімізувати будь-який дискомфорт в будь-якому куточку України", - додав він.
Прем'єр висловив надію, що у причетних до блокування Донбасу "вистачить здорового глузду", щоб відновити нормальне енергопостачання країни.
Читайте також: СБУ зробила гучну заяву про вугілля з окупованого Донбасу
Прийняте Кабміном рішення також прокоментував міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. За його словами, надзвичайні заходи в енергосистемі діятимуть місяць з можливістю продовження ще на один.
"Суть розпорядження, яке ми сьогодні прийняли - це дві речі. Перше - ми переходимо від економічного формування цінових заявок для теплових станцій в ручне управління для того, щоб максимально завантажити ті блоки, які працюють на нашому газовому вугіллі, і зменшити ті блоки, які працюють на антрацитному. І друге, ми даємо можливість "Енергоатому" зараз збільшити ще атомку... на сьогоднішній день при всіх цих заходах 57%. При всіх заходах, які ми зараз введемо, буде 60-61% атомної промисловості. І друге, що дає можливість розширити атомку, це те, що ми будемо робити тижневе маневрування, що дозволяє нам це робити", - заявив Насалик.
"Всі ці заходи дадуть нам можливість ще заощадити по зимовому місяці близько 350 тис. тонн антрациту. Навіть працюючи в штатному режимі ми будемо економити 350 тис. тонн. Сьогоднішнє рішення діє протягом місяця і може бути ще раз продовжено на місяць. Тобто це розпорядження працює не більше двох місяців", - пояснив він.
Читайте також: Блокада на Донбасі: стало відомо про зупинку великого комбінату
У свою чергу віце-прем'єр Геннадій Зубко повідомив, що Кабінет міністрів завтра доручить головам обласних держадміністрацій розробити плани-графіки зменшення споживання електроенергії в пікові години.
"Згідно з протоколом засідання Антикризового енергетичного штабу, найбільші промислові області, такі, як Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська та Чернігівська, вже провели засідання з надзвичайних техногенних ситуацій для того, щоб ще раз переглянути плани-графіки, погодинні графіки навантаження і ще раз подивитися на генеруючі потужності, які є в цих областях", - зазначив Зубко.
Як повідомляв ONLINE.UA, 15 лютого в Кабінеті міністрів України прийняли рішення про введення надзвичайних заходів в енергетиці через дефіцит вугілля, викликаний блокадою активістами поставок сировини з окупованих територій Донецької і Луганської областей.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації