Зеленський неприємно здивований різкою зміною позиції Байдена по Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

Зеленський неприємно здивований різкою зміною позиції Байдена по Україні

Зеленський неприємно здивований різкою зміною позиції Байдена по Україні
Джерело:  online.ua

Український лідер Володимир Зеленський неприємно здивований і розчарований рішенням американського лідера Джо Байдена відмовитися від санкцій проти російського газопроводу Північний потік-2, який є серйозною загрозою національній безпеці України.

Джерело: Axios

Зеленський зізнався, що щиро вірив в те, що Байден і його команда до останнього будуть підтримувати Україну в питанні Північного потоку-2. За його словами, його більше розчарувало навіть не саме рішення Байдена не перешкоджати закінченню будівництва газопроводу, а те, що особисто він дізнався про це з преси, хоча відносини між стратегічними партнерами повинні бути прямими.

"Я щиро вважав, що, коли справа стосувалася "Північного потоку - 2", США були останнім оплотом. Саме тому ми були дуже неприємно здивовані. Крім самого рішення другим сюрпризом став той факт, що я дізнався про нього з преси", - підкреслив Зеленський.

Український президент визнав, що те, що трапилося, знизило впевненість Києва в підтримці з боку Вашингтона. Але Зеленський все ж переконаний, що Байден "безумовно може бути прагматичним, змістовним і досить розумним у відносинах з Російською Федерацією". Зеленський сподівається на те, що Байден все ж зупинить трубопровід.

"Врешті-решт, я все ще вірю, що Байден - це Джордан в політиці", - сказав Зеленський.

Він нагадав, як баскетболіст Майкл Джордан заколисував суперників "помилковим відчуттям перемоги", а потім "забирав перемогу в останню хвилину". Український лідер не приховує, що сподівається на такі ж кроки Байдена.

"Якщо це не так, буде дуже шкода не тільки для мене. Буде відчуття, що в цих умовах у Росії буде відмінний шанс переважати над Сполученими Штатами", - підсумував Зеленський.

Держдеп відповів на претензії Зеленського до Байдена

У Держдепі США вже прокоментували претензії Зеленського до Байдена. Там запевнили, що Держдепартамент регулярно взаємодіяв з українськими офіційними особами з приводу Північного потоку - 2. В відомстві уточнили, що про передачу останнього звіту Конгресу Держдепартамент повідомив посла України у Вашингтоні та високопоставлених чиновників в Києві, в тому числі главу адміністрації президента про зміст документа.

У дипвідомстві також запевнили, що адміністрація Байдена має намір продовжувати консультації з Україною і "продовжувати чинити тиск на Німеччину з метою усунення ризиків, які "Північний потік - 2" представляє для України і європейської енергетичної безпеки".

Путін розраховує запустити Північний потік-2 за два місяці

Напередодні Путін заявив про завершення укладання першої нитки Північного потоку-2. За його словами, друга буде завершена за 1,5-2 місяці - залишилося докласти нібито всього 50 км труб.

При цьому російський президент вже почав шантажувати Україну. Каже, що Росія могла б прокачувати більше газу через Україну, але ці обсяги залежать виключно від поступливості Києва, в тому числі в питанні Донбасу і Криму.

Коротко про будівництво Північного потоку 2

  • Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.

  • США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.

  • Після звернення Ради команда Байдена включила в список санкцій низку російських судів і компанії, пов’язані з будівництвом Північного потоку-2, які, втім, не заважають Росії добудовувати трубопровід.

  • Конгресмени США закликають Байдена повернутися в реальність — вимагають негайних санкцій проти Північного потоку-2.

  • Тим часом в Росії вже запускають об’єкти "Північного потоку-2" в Ленінградській області в тестовому режимі. Їх підготують до пуску газу в ФРН.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?