Глава держави Володимир Зеленський нарешті підписав закон № 808-ІХ "Про оборонні закупівлі", який український парламент ухвалив ще 17 липня. Варто звернути увагу на те, що документ визначає загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки й оборони. Окрім того, також визначається порядок здійснення державного та демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт Офісу президента України.
Як пояснює команда Володимира Зеленського, головною метою закону є визначення правових засад для забезпечення матеріально-технічних і наукових потреб сектору безпеки й оборони держави шляхом ефективного та прозорого здійснення оборонних закупівель із дотриманням заходів захисту національних інтересів.
"Документ спрямований на створення конкурентного середовища, запобігання корупції у сфері оборонних закупівель, розвиток добросовісної конкуренції, а також забезпечення ефективного та прозорого планування, реалізації та контролю за здійсненням оборонних закупівель", - йдеться в повідомленні.
Не можна також не звернути увагу на те, що закон передбачає гармонізацію законодавства України у сфері оборонних закупівель з положеннями Директиви 2009/81/ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.
Що важливо розуміти, після того, як Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО, нашу країну як партнера почали залучати до спільних наукових розробок. Протидія тероризму, високі технології, кібербезпека, енергетична безпека, захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин — такий перелік сфер наукового співробітництва України та НАТО затвердили в Альянсі, де також звернули увагу на те, що від нього виграє не тільки Київ, а й країни НАТО.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що українські крилаті ракети налякали Росію в Чорному морі - цікаві подробиці можна знайти в нашому матеріалі.