Президент України Володимир Зеленський підтримав петицію щодо створення Національного Пантеону Героїв України в парку "Аскольдова могила" в Києві.
Джерело: депутатка Київради Аліна Михайлова
На Аскольдовій могилі в Києві створять Національний пантеон Героїв України
У середу, 28 квітня, сайті Офісу президента України з’явилась відповідь Зеленського на петицію про створення Національного пантеону Героїв України на території парку "Аскольдова могила" в Києві.
Зеленський вирішив надіслати цю петицію премʼєр-міністру Денису Шмигалю з проханням доручити місцевій владі опрацювати питання про пантеон Героїв на "Аскольдовій могилі". Шмигаль має провести фахові й громадські консультації з цього приводу та повідомити про результати Зеленському.
Президент також зазначив, що на сьогодні Міністерство культури спільно з Українським інститутом національної пам’яті опрацьовують проєкт концепції Меморіалу українських героїв.
Михайлова назвала проблеми щодо створення пантеону українських героїв
Проте Михайлова зазначила, що є один нюанс. У 2020 році Президент видав Указ "Про заходи щодо створення меморіалу українських героїв". Відповідно до цього Указу, Кабміну доручили створити
Організаційний комітет, підготувати проєкт концепції пантеону і провести низку заходів для його створення.
Того ж року Кабмін утворив Оргком, призначив головою Віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції Ольгу Стефанішину, а заступником — Міністра культури Олександра Ткаченка. Дедлайн відкриття мав бути у грудні 2021 року.
Ця концепція так і не була затверджена. Місце будівництва визначене не було. Міністерство культури не виконало своє завдання згідно з Планом пріоритетних дій Уряду. Напевно, не вважало за пріоритетне, — зазначила Михайлова.
Депутатка Михайлова запропонувала перепоховати Степана Бандеру, Євгена Коновальця, Симона Петлюру, Павла Скоропадського, діячів Холодного Яру, Української Повстанської Армії тощо. Проте Мінкульт не погодився з такою ідеєю і заявив, що пантеон героїв має звеличувати не конкретні особистості, а людські чесноти: свободу, гідність, жертовність.
Нерозуміння окремих чиновників не стане на заваді Пантеону. У нас є потужний суспільний запит, коли петиція за 1,5 доби набрала 25000 підписів. Тому Пантеону на Аскольдовій могилі — бути, — підсумувала депутатка.
Читайте також:
Під Бахмутом загинув Герой України Дмитро Коцюбайло
Єврокомісія обіцяє притягнути Росію до відповідальності за масовані удари по Україні
Під завалами будинку в Умані знайдено тіло ще однієї дитини