8 жовтня офіційно стало відомо, що Україна та Велика Британія нарешті підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство. Варто звернути увагу на те, що вона замінить Угоду про асоціацію у торгівлі з Британією після Brexit. Що важливо розуміти, підписи під документом поставили український лідер Володимир Зеленський з боку України та прем’єр-міністр Борис Джонсон з боку Британії. Про підписання, яке відбулося в рамках візиту глави держави Зеленського до Лондона, заявив очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба, передає ONLINE.UA.
"Історичний момент: підписали угоду. Як сказав прем’єр-міністр Борис Джонсон, це означає більше торгівлі, більше безпеки, більше взаємодії між Україною та Великою Британією. Два фланги Європи — західний і східний — стали ще ближчими", — повідомив український дипломат у своєму Twitter.
Раніше посол України у Британії Вадим Пристайко пояснював українцям, що це фактично угода про постійну політичну взаємодію і торгівлю. Варто звернути увагу на те, що ця угода приблизно така ж, яка була підписана раніше з Європейським союзом. За словами Пристайка, проблемним залишається питання британських віз для українських громадян, однак влада Британії це чудово розуміє — саме тому найближчим часом міністри закордонних справ повинні обговорити це питання більш детально.
"Квоти окремо, торгівля окремо, високий політичний рівень співробітництва також чудовий фон для міграційної частини. Процес чутливий для внутрішньої політики як України, так і Британії. Але щонайменше ми можемо говорити про спрощення тих процедур, які найбільше дошкуляють українцям", — наголосив Вадим Пристайко
Варто також нагадати, що 7 жовтня офіційні Лондон та Київ підписали меморандум, що передбачає переоснащення Військово-морських сил ЗСУ - зокрема, йдеться про спільне виробництво ракетних катерів.
Для фінансування робіт уряд Сполученого Королівства надасть позику на 10 років на суму до 1,25 млрд британських фунтів.
Як повідомляв ONLINE.UA, Європейський парламент нарешті визнав українську систему сертифікації насіння еквівалентною вимогам ЄС.