Лідери країн G7 назвали Росію стороною конфлікту в Україні і закликали її знизити напруженість на Донбасі. Український лідер Володимир Зеленський подякував їм за підтримку України.
Джерело: Офіс президента України
Зеленський висловив подяку лідерам Великої сімки і Євросоюзу за незмінну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.
"Вдячний лідерам Великої Британії, Німеччини, Канади, Італії, США, Франції, Японії та ЄС за заклик до агресора відвести війська від наших східних кордонів і з Криму. Крим - це Україна", - додав Зеленський.
Про що йдеться в підсумковому комюніке лідерів G7
У підсумковому комюніке лідери G7 окремий пункт присвятили Україні і агресії Росії. Вони заявили, що чітко переконані в тому, що саме Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником, як заявляє Кремль.
"Ми залишаємося твердо переконані, що Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником. Ми підтверджуємо нашу підтримку" нормандського процесу "для забезпечення виконання Мінських угод, і закликаємо Росію і підтримувані нею збройні формування до конструктивної взаємодії і підтвердження прихильності перемир'я", - йдеться в прийнятому усіма лідерами держав G7 заяві.
У спільній заяві лідери Великої сімки дали зрозуміти, що будуть відповідати на всі зловмисні дії Москви.
"Ми підтверджуємо нашу зацікавленість в стабільних і передбачуваних відносинах з Росією. Ми будемо продовжувати взаємодіяти з Росією там, де є сфери, що представляють взаємний інтерес. Ми підтверджуємо наш заклик до Росії припинити свою дестабілізуючу поведінку і зловмисну діяльність, включаючи втручання в демократичні системи інших країн , а також закликаємо виконати свої міжнародні зобов'язання в галузі прав людини ", - йдеться в підсумковій заяви лідерів G7.
Про що ще домовилися лідери G7 на саміті
За підсумками триденного саміту лідери країн G7 - Великої Британії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції та Японії - домовилися спільно діяти за кількома напрямками:
співпрацювати з КНР в боротьбі з представляють взаємний інтерес глобальними викликами;
сприяти в проведенні другого етапу розслідування походження коронавіруса під керівництвом ВООЗ;
спрямувати зусилля на поліпшення податкової системи в усьому світі;
забезпечити мир 1 млрд доз вакцин від коронавирусной інфекції протягом 2022 роки;
розширити до $ 100 млрд щорічне фінансування боротьби зі зміною клімату в рамках Паризького угоди по клімату.
Також в підсумковій заяві лідери G7 висловили глибоку заклопотаність через примусову посадки літака Ryanair в Мінську заради затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича режимом Олександра Лукашенка. Вони вимагаютьвід диктатора провести нові вибори в Білорусі і звільнити Протасевича.
"Ми будемо спільно працювати над тим, щоб притягнути винних до відповідальності, в тому числі шляхом введення санкцій, і ми будемо продовжувати підтримувати громадянське суспільство, незалежні ЗМІ та права людини в Білорусі", - йдеться в заяві Великої сімки.
Читайте також: