24 березня український глава Володимир Зеленський офіційно ввів в дію план РНБО по Криму. Глава української держави видав указ про затвердження стратегії, в якій визначено комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного та іншого характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації і реінтеграції Криму. Відповідний указ набрав чинності з сьогоднішнього дня. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ОПУ.
"Президент України Володимир Зеленський видав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 «Про Стратегію деокупації і реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя». Стратегія визначає пріоритети для держави щодо захисту прав і свобод людини, порушених внаслідок тимчасової окупації Кримського півострова, а також основні напрямки відповідної економічної, соціальної, гуманітарної, екологічної, інформаційної, оборонної та безпеки ", - йдеться в повідомленні.
Як відомо, Рада національної безпеки і оборони України ухвалила проєкт "Стратегія деокупації і реінтеграції тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь" 11 березня. Робота над документом тривала більше року із залученням представників багатьох інститутів, зокрема, Меджлісу кримськотатарського народу. Це перший фундаментальний документ з часів окупації Кримського півострова Російською Федерацією, який дає чіткий дороговказ, яким чином українська влада вирішила рухатися в питаннях деокупацію півострова.
Одним з ключових моментів стратегії є запуск Кримської платформи, за допомогою якої українська влада розраховує повернути Крим. Також стратегія дає чіткий сигнал міжнародній спільноті, що Україна є послідовною у своїх діях щодо відновлення територіальної цілісності, порушеної внаслідок зневаги Російською Федерацією своїх міжнародних зобов'язань.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський затвердив створення Бюро економічної безпеки. Воно отримає повноваження по боротьбі з економічними злочинами, які зараз належать до СБУ, податкової міліції. Наприклад, силовики втратять можливість розслідувати корупційні злочини та інциденти за злочинну діяльність в управлінні та економіці. Координувати роботу нового органу буде безпосередньо Кабінет міністрів.