Глава держави Володимир Зеленський поділився з українськими громадянами важливою інформацією — він офіційно повідомив, що офіційний Київ уже виконав всі вимоги Міжнародного валютного фонду для отримання чергового траншу кредитної допомоги, однак виникли нові серйозні проблеми. За словами українського лідера, є люди, які роблять все можливе, щоб заблокувати отримання фінансової допомоги для України. Свою думку президент країни озвучив у інтерв’ю чотирьом українським телеканалам, передає ONLINE.UA.
"Ми очікували довго другого траншу [від Міжнародного валютного фонду]. Я вважаю, що ми все виконали (вимоги — ред). Але я вважаю, що як всередині країни, так і зовні, є люди, які працюють проти держави Україна. І вони, повірте мені, лобіюють свої інтереси, свої зацікавлення, щоб стабільності в Україні не було", — розповів глава держави.
Варто звернути увагу на те, що Володимир Зеленський не захотів називати прізвища цих осіб з огляду на виборчий процес в Україні. Окрім того, український лідер звернув увагу громадян на те, що сьогодні економіка так вибудувана в Україні, і вона так вибудовувалася, що "ми без західних грошей не можемо прожити".
"Люди повинні про це знати. Тому було неможливо відмовитися від Міжнародного валютного фонду. Я їм вдячний за їхню допомогу. Це наш стратегічний партнер, але коли ми говоримо, що якби в нас економіка була на висоті, ми могли б відмовитися від кредиту МВФ, і залучати гроші під конкретні інфраструктурні проєкти Світового банку, та інших установ фінансових світу. Але зараз в нас економіка слабка", — зізнався Володимир Зеленський.
Не можна також не згадати про те, що в Офісі президента України скаржаться, що фахівці Міжнародного валютного фонду представили для України занадто песимістичний прогноз щодо кризи. Заступниця керівника адміністрації Юлія Ковалів підкреслила, що Київ не згодний з висунутою оцінкою. Вона також наголосила, що економіка нашої країни впаде до 4,8% упродовж 2020 року, але аж ніяк не до 7%.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що українській владі вдалося домовитися з ЄС, що в найближчі місяці Україна затвердить 50 законопроєктів і понад 100 нормативних актів, визначених угодою про асоціацію.