Американська влада звернулася до команди українського лідера Володимира Зеленського з терміновим попередженням про загрозу, що виходить з боку Росії. Тимчасово повірена США в Україні Крістіна Квін стурбована тим, що російський лідер Володимир Путін веде не тільки відкриту агресію проти України на Донбасі і в Криму, а й намагається провалити євроатлантичну інтеграцію України через своїх маріонеток у Верховній Раді. Вона вважає, що проросійські сили все активніше намагаються чинити опір реформам Зеленського, в яких президент України досяг успіху. Квін обурена тим, що олігархи, чиї інтереси зачіпають досягнення Зеленського, до сих впливають на парламент, суддів та інших посадових осіб, щоб підірвати плани президента і зробити так, щоб система працювала в їх користь. Про це Квін заявила на конференції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюсу", яка проходить в Києві за участю представників Кабміну, Офісу Президента, посольств і Верховної Ради України, повідомляє ONLINE.UA.
"Зараз ми бачимо два важливих виклики по євроатлантичній інтеграції. Дуже важливо, щоб Україна їх реалізувала, в іншому випадку вона не зможе показати досягнення в інтеграції. Зараз на багатьох фронтах Україна бореться з агресією Росії. Анексія Криму, конфлікт на Донбасі. Це в тому числі і кібератаки, і дезінформація, яка поширюється з території РФ, а також через союзників Росії, які також сидять і в Верховній Раді України. Ми також бачимо, що є спроби з боку союзників РФ підірвати проєвропейський наратив і сформувати антизахідний наратив. Це робиться з допомогою медіахолдингів і соцмереж ", - заявила Квін.
Тимчасово повірена США в Україні додала, що офіційний Вашингтон поддержіваал і підтримує цілі України щодо євроінтеграції. Але домогтися більшого прогресу Києву заважають агенти Кремля, які всередині країни "перевертають реальність з ніг на голову". Дипломатка вважає, що ці проросійські сили поширюють дезінформацію в особистих інтересах, мотивуючись виключно бажанням збагатитися. Тому, як підкреслила Квін, українські інституції повинні бать підзвітними українським громадянам. Також дипломат звернулася до генеральної прокурорки України Ірині Венедиктової і закликала її "працювати на благо українців, а не приватних інтересів".
"Адміністрація США і далі планує працювати з президентом Зеленським у напрямку євроатлантичної інтеграції", - підсумувала Квін.
На цій же конференції Квін відповіла віце-прем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина. Вона виступила з твердженням, що в даний момент загрози безвізу України з країнами ЄС немає, так як Україна виконала вимоги Євросоюзу на "тверду вісімку" за 12-бальною шкалою. Втім, посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас не так оптимістичний. Він назвав питання з безвізом "склянкою швидше наполовину повною" і попередив, що скоро ЄС опублікує щорічний звіт щодо впровадження Угоди про асоціацію з ЄС, який буде окреслювати прогрес, досягнутий Україною у виконанні своїх зобов'язань.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Путіна вирішили провести деокупацію України, щоб звільнити нашу країну "від зовнішнього заокеанського управління і порятунку країни від тих, хто засів у владі".