Жителям України не варто сильно переживати з приводу ймовірності повторення землетрусу в ніч на 24 вересня, при цьому в країні необхідно перевірити багатоповерхові будинки на предмет сейсмостійкості, заявив заступник директора інституту геофізики Національної академії наук України Олександр Кендзера.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням в ефір телеканалу "112 Україна".
"Землетрус не було найбільшим. Його оцінюють в 5-6 балів. Українцям сильно хвилюватися не варто. А ось тим, хто відповідає за сейсмостійкість багатоквартирних будинків, хвилюватися варто, потрібно перевірити ці будинки: в хорошому вони стані, чи втримають вони ці землетруси ", - сказав Кендзера.
Він підкреслив, що найбільше землетрус з епіцентром в Румунії в ніч на 24 вересня відчули одесити.
"Землетрус було за місцевим часом о 02:00. Його записали практично всі сейсмічні станції, в автоматичному режимі було визначено вогнище землетрусу. Стало зрозуміло, що це зона Вранча. Дуже нерівномірним був розподіл енергії, яка стікала з вогнища землетрусу», - розповів експерт .
«Найбільший викид енергії якраз припав на бік нашої країни, і, таким чином, землетрус відчувався практично на всій її території. Найсильніше землетрус відчувався на південному заході Одеської області, а далі сила землетрусу спадала. Хвилі докотилися навіть до Києва. Найбільш відчули коливання жителі багатоповерхівок, але, оскільки багатоповерхівки розраховані на сейсмічні коливання, то небезпеки не було ", - додав сіеціаліст.
За його словами, зон, подібних «зоні Вранча», є всього три в світі. Регулярно землетруси відбуваються в районі островів Фіджі і гір Гіндікуш.
Як повідомляв ONLINE.UA, в ніч на 24 вересня жителі ряду українських міст, зокрема, Києва, Чернівців, Вінниці, Дніпра, Одеси, Харкова, Чернігова, відчули землетрус: в будинках тряслися меблі і посуд. При цьому в соцмережах активно жартують з приводу інциденту.