Спікер Дмитро Разумков наголосив, що у Верховній Раді не говорять серйозно про зміну мовного закону. Водночас він пояснив, для таких кроків все ж таки існують мотиви. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Українське радіо".
За його словами, станом на кінець червня у парламенті немає жодних законопроєктів, які передбачають зміни.
"Єдиною державною мовою в Україні є українська. Тут питань ні в кого немає. Але якщо ми говоримо про відповідність Конституції, то якщо ми рухаємось у Європу, ми повинні забезпечити та врахувати інтереси всіх громадян України. Без виключення. Сьогодні питання мови підіймається виключно політиками. Люди один одного розуміють досить непогано. Якби політики не влазили в цей процес, було б набагато простіше", - пояснив Разумков.
Процеси в українській політиці рухалися б набагато легше без усіляких провокацій, підкреслив він.
"У законі ми закладаємо умови, які виступають в якості батога. А треба було закладати умови, які б давали українській мові можливість розвиватися. Наприклад, створювати умови для створення контенту українською. Йдеться про бонуси, зокрема, податкові. Якщо ми говоримо про омбудсменів, я думаю, це також не буде додавати консолідації суспільству", - додав спікер, пояснюючи, як саме можна було б змінити закон.
Як повідомляв ONLINE.UA, очільник Ради Дмитро Разумков виступив 1 червня з гучною заявою — він несподівано зізнався, що виступає за перегляд мовного закону в Україні. За словами спікера парламенту, мова не йде про встановлення другої або третьої державної мови в країні, але він згадав жителів Донбасу, які в основному говорять російською мовою, і закликав поважати їхню позицію, оскільки вони також є громадянами України.