24 вересня офіційно стало відомо, що Міністерство оборони України затвердило нарукавні знаки для українських десантників — йдеться про золотого симаргла та срібного сокола.
Джерело: Генштаб ЗСУ
Міноборони затвердило нарукавні знаки для десантників
Як повідомляє пресслужба Генерального штабу, для захисників 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗС України створили нарукавний знак у вигляді геральдичного щита перетятого понижено крутоподібно на червоний (марун) та темно-зелений кольори.
Фото — facebook.com/GeneralStaff
Варто звернути увагу на те, що центральним елементом є крокуючий симаргл у червоному полі, що тримає золотий полум’яний меч вістрям донизу.
Окрім того, наголошується, що специфіку діяльності військової частини підкреслює срібний єгерський ріжок у поєднанні з темно-зеленим кольором.
Затверджено малюнок на рукаві воїнів 82–ої окремої бригади ДШВ, який зображає срібного озброєного сокола в маруновому полі. Нарукавний знак до парадного однострою має вигляд червоного геральдичного щита зі срібним кантом. Центральне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ продовжує оновлювати мілітарну геральдику, - йдеться в повідомленні.
Фото — facebook.com/GeneralStaff
Хто такий симаргл
Симаргл — божество пантеону Київської Русі.
У більшості випадків його зображали у вигляді крилатого собаки. Він належав до числа шести божеств, ідоли яких були встановлені в Києві за князя Володимира у 980 році — відразу після Стрибога і перед Мокошшю.
Його зображення у вигляді напівпса-напівптаха у XII—XIII ст. було на Русі дуже популярним як на імпортованих товарах, так і у власному декоративному мистецтві.
Симаргла також називають стражником дерева життя. Інколи він постає як одразу два персонажа, що оточують дерево.
Читайте також:
НБУ випустив пам’ятну монету "Воєнна розвідка України"
Чому ГУР досі не ліквідувало Путіна — пояснення Буданова
Буданов пояснив, що могло абсолютно змінити хід війни з Росією