Через тиждень після переговорів у Кремлі президент Росії Володимир Путін і глава Білорусі Олександр Лукашенко знову зустрічаються. Причиною термінової зустрічі, яка запланована на 29 грудня, стала поява нових нюансів у спірних питаннях між Москвою і Мінськом, включаючи інтеграцію.
Про це повідомив спікер Кремля Дмитро Пєсков, який пояснив необхідність проведення зустрічі Путіна і Лукашенка до 1 січня, так як рішення зі спірних питань так і не прийняті, передає ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.
Головними темами термінової зустрічі Путіна і Лукашенка стане фінансове питання і тема реалізації договору про Союзну державу, тобто про інтеграцію Білорусі в Росію.
"Мінськ вважає, що необхідна компенсація у зв'язку з податковим маневром, а російська сторона не в усьому згодна. У цій ситуації головне - знайти такі рішення, які влаштовували б і Мінськ, і Москву", - розповів про суперечки Росії та Білорусі Пєсков.
Слід зазначити, що раніше в Москві звинуватили Мінськ в тому, що там порушують умови союзного договору 1999 року, який передбачає створення єдиної податкової, митної, грошово-кредитної, акцизної та економічної політики, а також введення єдиної валюти Росії та Білорусі. Влада Білорусі в свою чергу вимагає компенсації в газовому питанні через податковий маневр РФ. У Мінську розраховують, що Москва покриє втрати Білорусі в розмірі 315 млн доларів, але у Путіна заявляють, що нічого не обіцяли союзнику.
25 грудня Путін і Лукашенко протягом чотирьох годин обговорювали спірні питання і домовилися створити робочу групу для їх врегулювання.
"Ця група формується виходячи з положень Союзного договору, там цілий набір напрямків. У робочої групи є багато питань, які можна і потрібно обговорювати, а головне - що дуже багато питань можуть обговорюватися тільки на вищому рівні, і тільки з вищого рівня може бути спущено орієнтування, в який бік працювати, - пояснив Пєсков необхідність термінової зустрічі Лукашенко і Путіна.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Лукашенко заявив, що Росія більше не братська держава для Білорусі.