У мережі з'явився гучний компромат на Владислава Суркова, якого називають куратором по Донбасу від президента РФ Володимира Путіна.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на openrussia.org.
Зокрема, Суркова звинуватили в "освоєнні" російських бюджетних коштів, які заходять на територію ЛНР в якості допомоги, а також у причетності до вбивства Дмитра Каргаєва, якого називали довіреною особою ватажка луганських бойовиків в сфері постачання російського палива.
Крім того, журналісти розкопали і участь Суркова в боротьбі за ринок енергоресурсів, насамперед, паливно-мастильних матеріалів (ПММ), спрямованих на військові потреби.
Документи свідчать про те, що стан ринку енергоносіїв Донбасу перебуває під контролем росіян, в першу чергу, Владислава Суркова і якогось «Полярника», під личиною якого, згідно з даними ЗМІ, ховається начальник управління президента РФ із соціально-економічного співробітництва з державами СНД, Республікою Абхазія і Республікою Північна Осетія Олег Маркович Говорун.
І якщо представники Міноборони Росії "списують" все на війну і вчення, то організатори поставок знімають свій відсоток з відкатів і неіснуючих поставок.
В першу чергу російських чиновників цікавили можливості особистого збагачення шляхом виведення вкрадених коштів за схемою, докладно описаною співробітниками так званого "міністерства держбезпеки" ЛНР в наступному документі:
До відома, згаданий в тексті «Мирбанк» - це російський ВАТ АКБ «Миръ», який до березня 2014 року називався Флексінвест Банк і формально належав фонду Aurora Russia Ltd. - офшорній компанії, зареєстрованій на британському острові Гернсі і керованій підданими Великобританії. Банк орієнтувався на надання послуг електронних переказів Юністрім. Однак в березні 2014 року, змінивши назву, банк перейшов у володіння неназваної групи російських інвесторів, які не афілійовані з колишніми власниками Aurora Russia Ltd.
За окремими даними, «Миръ» увійшов в сферу контролю осіб, орієнтованих на Владислава Суркова і використовується для організації виведення коштів через систему електронних переказів з ЛНР, ДНР, Південної Осетії і Абхазії.
Цікавим моментом є те, що відділення цього банку є тільки в Москві, підмосковних Митищах і столиці Дагестану Махачкалі.
Крім того, за документами, не останню роль в незаконному збагаченні оточення Володимира Путіна зіграв і олігарх Костянтин Григоришин, який фактично володіє всіма енергетичними підприємствами в Луганській та Донецькій областях і є монополістом у цій сфері:
Примітно, що в багатьох документах фігурує особа відставного "прем'єра" ЛНР Геннадія Ципкалова (виконавець у «відкатних» схемах Суркова). При цьому, в основному, він всіляко блокував в інтересах Суркова всі зрушення в бік перерозподілу сфер впливу на ринку енергоресурсів.
Про це свідчать не тільки документи "МГБ", але і документи "парламентських комісій" ЛНР з розслідування «справи Ляміна» - "міністра" палива, енергетики та вугільної промисловості, заарештованого в 2015 році.
Роль Ляміна, якого називають «прямим пажем» Суркова, проливає світло не тільки на події жовтня 2015 року, а саме спробу перевороту в ЛНР за участю силовиків, а й на те, що відбувається в середовищі російської еліти.
За інсайдерською інформацією, демарш ЛНРівських силовиків (безпосередньо підпорядкованих ФСБ РФ) навряд чи був можливий без безпосереднього узгодження з кураторами, зокрема, главою ФСБ Олександром Бортниковим. Якщо враховувати той факт, що Бортніков підтримує давні партнерські відносини з главою «Роснефти» Ігорем Сечіним (останній, в свою чергу, має досить прохолодні відносини з групою Суркова), напрошується висновок, що глава «Роснефти» (має прямі і безпосередні інтереси на Донбасі) руками ФСБ-МГБ недвозначно вказав Суркову на його місце або ж просто скористався ситуацією в своїх тактичних цілях.
Тим часом у Донецьку була створена підставна фірма, щоб унеможливити відстеження економічних зв'язків між ДНР, донецьким "смотрящим" Юрою Єнакіївським, пов'язаним із українським олігархом Сергієм Курченком, і урядовими колами РФ.
При цьому в ЛНР чи в гарячці, чи то спеціально, луганським посередником стало підприємство, безпосередньо пов'язане з ім'ям Іванющенка. Зокрема, в документах вище вже згадувалася ця організація - ТОВ «Лутугине-Пропан». Згідно з українським реєстром юросіб, засновниками цього підприємства є єнакіївські бізнесмени брати Кечіяни, які входять в оточення Юрія Іванющенка.
Нагадаємо, раніше один із лідерів кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в інтерв'ю ONLINE.UA розповів, як Владислав Сурков, якого називають "сірим кардиналом" Путіна, закликав чинити розправу над кримськими татарами.
Фото: openrussia.org