У вівторок, 29 жовтня, в Україні професійне свято відзначають військові фінансисти, в Європі і світі - Всесвітній день боротьби з інсультом і псоріазом. Яке сьогодні народне свято відзначають українці, що цікавого відбулося в історії в цей день? ONLINE.UA розповідає про прикмети цього дня і що не можна робити 29 жовтня.
29 жовтня: яке сьогодні свято в Україні та світі
Щорічно 29 жовтня в Україні відзначають своє професійне свято відзначають військові фінансисти. Це свято було засноване в 1999 році наказом міністра оборони країни. В цей день вітають всіх військовослужбовців, які мають відношення до фінансово-економічних органів: військових бухгалтерів, економістів, фінансистів і волонтерів.
Щороку 29 жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом. Його заснувала WSO в 2006 році, з метою призову до термінових активних дій у всесвітній боротьбі проти цього захворювання. Ця недуга залишається однією з головних причин смерті та інвалідності в усьому світі. За даними ВООЗ, щорічно в світі в результаті інсульту помирають 6,7 млн осіб. На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому, якщо недавно інсульт зустрічався, в основному, у пацієнтів старше 55-60 років, то в даний час хвороба "помолодшала" - близько третини випадків доводиться на людей у віці 30-40 років.
29 жовтня в міжнародному календарі також позначений як Всесвітній день псоріазу, який був заснований в 2004 році. Цей день направлений на привернення уваги людей, міжнародних медичних і благодійних організацій, фондів, державних та приватних медичних установ усіх країн до питання профілактики, методів діагностики і лікування цього захворювання, яким страждають 3% населення планети.
Церковне і народне свято 29 жовтня
29 жовтня в церкві шанують пам'ять мученика Лонгіна, який стояв на варті біля Хреста і Гробу Господнього і став свідком безлічі чудес. Протягом свого життя він погано бачив, але коли кров Господа при розп'ятті потрапила йому в очі, то відразу прозрів. Саме тому в народі його вважають цілителем очних хвороб, а також сторожем, що охороняє будинок від нечистої сили. Згідно з народним повір'ям, Лонгин стоїть між добрим і злим світом, охороняє людей. Саме з цієї причини часто розміщували над воротами образ захисника, вінчальну або стрітенську свічу.
У народному календарі цей день називають Лонгин Сотник. За старих часів йому молилися всі, у кого були якісь проблеми із зором. За традицією в цей день наші пращури намагалися вмиватися холодною водою з криниці або ключа, вважаючи, що це поліпшить їх зір. Також в день Лонгіна Сотника намагалися вловити кожен промінчик осіннього сонечка. Згідно з повір'ям, в цей день вони мають унікальні цілющі властивості. У народі говорили, що "«сонячне світло хоч і недовге, але цілюще, добре і дороге".
Що не можна робити 29 жовтня
На Лонгіна Сотника категорично заборонено лаятися і бути в поганому настрої. Також в цей день не прийнято сидіти вдома. Наші предки, особливо ті, у кого були проблеми зі здоров'ям, намагалися обов'язково вийти на прогулянку. Вважалося, що чим більше погрітися в променях сонечка 29 жовтня, тим більше шансів пережити сувору зиму.
Прикмети 29 жовтня
Вітер 29 жовтня подув з півночі - дощу не буде
Південно-західний вітер - до негоди, яке триватиме досить довго
Хмари на Лонгіна на небі рідкісні - до ясної і морозної погоди
Іній з'явився на деревах - до потепління
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що українці отримають довгі вихідні на Різдво-2020. Відпочивати будемо в суботу-неділю 4 і 5 січня, а також в понеділок і вівторок, 6 і 7 числа.