Президент Росії Володимир Путін веде війну проти України на Донбасі вже 7 років, але офіційний Кремль продовжує називати себе посередником між офіційним Києвом і бойовиками ОРДЛО в переговорному процесі. Весь цивілізований світ стурбований тим, що відбувається і регулярно закликає Москву припинити агресію проти України. Напередодні з нагоди сьомої річниці прийняття Генасамблеєю ООН резолюції про територіальну цілісність України 47 країн виступили зі спільною заявою. Вони нагадали Путіну, що Росія є стороною конфлікту на Донбасі, а не посередником, і зажадали, щоб він припинив ігнорувати зобов'язання по Мінським угодами. Документ опублікований на сайті МЗС, передає ONLINE.UA.
"Ми рішуче засуджуємо триваючу дестабілізацію України Росією, особливо дії Росії в певних районах Донецької і Луганської областей, ігноруючи зобов'язання, взяті нею відповідно до Мінським угодам. Ми підтверджуємо нашу підтримку зусиль нормандського формату і нашу тверду прихильність мирному врегулюванню конфлікту на сході України відповідно з Мінськими угодами і при повній повазі суверенітету і територіальної цілісності України. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником ", - йдеться в заяві країн ООН.
У документі говориться, що 7 років тому, 27 березня 2014 року, Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів держав-членів ООН прийняла резолюцію 68/262 "Територіальна цілісність України". Цією резолюцією міжнародна спільнота підтвердила чітко і у весь голос свою повну відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Незважаючи на ці вимоги, Росія не припинила окупацію Криму і продовжує зухвалі порушення прав людини, а також нарощувати військовий потенціал на півострові.
"Ці дії Російської Федерації, які підривають суверенітет і територіальну цілісність України, а також порушення і порушення прав людини осіб, що належать до етнічних і релігійних меншин на півострові, а також всіх інших, хто виступає проти російської окупації, спонукали Генеральну Асамблею прийняти резолюцію 71 / 205, 72/190, 73/263, 74/168, 75/192 «Положення з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна» і 73/194, 74/17, 75/29, «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів». у цих резолюціях Генеральна Асамблея засудила тимчасову окупацію Криму і визнала Російську Федерацію як окупованій державі", - нагадали в заяві країни ООН.
Відзначається, що Україну в цій заяві підтримали: Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Коста-Ріка, Хорватія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Мікронезія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія , Латвія, Князівства Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Республіки Маршаллові Острови, Молдова, Князівство Монако, Чорногорія, Королівство Нідерландів, Нова Зеландія, Республіка Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Туреччина , Сполучене Королівство та Сполучених Штатів Америки.
Важливо додати, що на переговорах в ТКГ по врегулюванню ситуації на Донбасі, а також на зустрічах нормандського формату Росія постійно намагається представити себе не учасником конфлікту, а посередником між Україною і бойовиками. При цьому ще й блокує переговорний процес, вимагаючи прийняти свій план врегулювання війни і до того моменту відмовляється що-небудь погоджувати. Саме в ультимативній формі Москва хоче змусити офіційний Київ прийняти всі умови Путіна по Донбасу. Шантаж Кремля вже привів до загострення в зоні ООС. Бойовики остаточно зірвали перемир'я і щодня ведуть масштабні обстріли по позиціях українських захисників. У ТКГ попереджають бойовиків, що якщо окупанти відмовляться від мирного сценарію, то Україна почне захищатися і відповідати.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський запропонував Путіну новий план по Донбасу.