Після нападу на учасників фестивалю сексуальних меншин у Львові, який вівдбувся 19 березня, соцмережі продовжують активно обговорювати інцидент.
ONLINE.UA зібрав думку низки відомих в Україні людей щодо львівського випадку.
Так, міський голова Львова Андрій Садовий у своєму Facebook заявив, що «вчорашні події у Львові — наслідки добре спланованої операції".
"Учасники з обох боків стали свідомими чи несвідомими героями "картинки". Я засуджую насильство, але як представник органу місцевого самоврядування, маю обмежений вплив на силові структури і спеціальні органи», — зазначив мер.
Також він додав, що «напередодні акції попередив голову ОДА про те, що мета провокацїі — міжнародна дискредитація України і попросив зробити усе можливе у межах його повноважень, аби не допустити цього сценарію».
«Знаю, що він обговорював цю ситуацію з СБУ. Вони знають, як працювати у таких випадках. Сподіваюся, зробили все, що могли. Слава Богу, ніхто не постраждав. Є репутаційні втрати. Судове рішення про заборону проведення масових заходів обом сторонам біля Опери було правильним. Прямі зіткнення і кров на вулицях Львова — це те, що хотіли наші недруги», — подкреслив мер Львова.
У свою чергу, відомий публіцист Андрій Кокотюха зазначив, що в цей "де-факто воійськовий час" активисти ЛГБТ-спільноти «повинні розуміти: навіть невинні на перший погляд наміри саме сьогодні, у цей момент, краще втілити без зайвої саме зараз публічності".
Український політолог і політтехнолог Тарас Березовець назвав дії людей, що зірвали фестиваль «спробою поховати європейську перспективу для України».
«Зараз у Львові ми можемо спостерігати, як українські праві, що діють проти ЛБГТ-спільноти, намагаються поховати європейську перспективу для Укракраїни напередодні голандського референдума 6 квітня. Своєчасні події, як на замовлення Кремля. Втім, слово "як" тут зайве», — підкреслив він.
Між тим, одеський журналіст Юрій Ткачов не вірить у реальність участі російських спецслужб у львівському інциденті.
У свою чергу, кримськотатарський ативіст і журналіст Айдер Муждабаєв підкреслив, що йому "соромно не за тих нечисельних львів'ян, хто напав. А за тих чисельних, хто не захистив".
Журналіст Костянтин Скоркін також прокоментував події у Львові.
І, зрештою, журналіст Євген Спірін написав у своєму Facebook, що не розуміє подій, які відбулися у Львові: «Купа силовиків, хлопців у капюшонах і масках, у спортивних штанях. Бояться, видно, що побачать пару геїв і самі одразу стануть геями. Чому марш велосипедистів можна, ходу собаководів, мітинг любителів книг, збір айтішників, заплив любителій греблі — це все можна, а марш рівності для ЛГБТ — ні. Чому? Кажуть, Львів — це місто віруючих. Але Львів це і місто автомобілів, чому ви дозволяєте кататись велосипедам? У Львові що, немає котів? Так чому ви дозволяєте по вулицях ходити собакам? Я люблю виключно жінок, але мені не страшно сидіти з гей-парою у кафе, мені зовсім не цікаво, чим вони займаються і яке в них життя. І хто з них хто в інтимному житті — теж не цікаво. Адже і марш рівності — це не примушення всіх стати геями, це спроба довести, що вони теж є і мають право виходити на вулицю. З такими ж, як вони, йти разом однією вулицею. Не подобається? Не ходіть на їхній марш, не реагуйте, йдіть у кафе чи парк, субота ж».
Нагадаємо, як повідомляв ONLINE.UА, зрив Фестивалю Рівності у Львові раніше засудив посол США в Україні Джеффрі Пайеттт.