У понеділок, 11 січня, в Москві відбудуться переговори президента Росії Володимира Путіна, президента Азербайджану Ільхама Алієва і прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна. Їх ініціював глава Кремля, щоб обговорити з лідерами Вірменії та Азербайджану рішення проблем в Нагірному Карабасі. Вони обговорять гострі питання в тристоронньому форматі, а після Путін проведе окремі бесіди з Алієвим і Пашиняном. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Кремля.
"Планується розглянути хід реалізації заяви лідерів Азербайджану, Вірменії та Росії щодо Нагірного Карабаху від 9 листопада 2020 року та обговорити подальші кроки щодо вирішення наявних в регіоні проблем. Особливу увагу буде приділено питанням надання допомоги жителям районів, постраждалих в результаті військових дій, а також розблокуванню і розвитку торгово-економічних і транспортних зв'язків ", - уточнили в Кремлі.
Як відомо, 10 листопада Баку і Єреван при посередництві Кремля підписали мирний договір щодо Нагірного Карабаху. У ньому прописано, що Вірменія повинна передати під контроль Азербайджану території Карабаху, а на лінію розмежування ввели російські війська під видом миротворців. В Єревані назвали угоду "великою трагедією", в Баку - капітуляцією Вірменії. Важливо відзначити, що Путін вважає своєю перемогою перемир'я в Нагірному Карабасі. Він пильно контролює ситуацію за допомогою російських миротворців.
Тим часом у Вірменії не вщухають масштабні протести, які почалися відразу після того, як Пашинян підписав мирну угоду з Азербайджаном за посередництва Путіна щодо Нагірного Карабаху. Народ вимагає відставки прем'єра і продовження війни. Пашинян у відповідь народу визнав, що підписана з Баку угоду щодо Карабаху, дійсно, було поганим для Єревана. Але він запевняє, що іншого виходу не було. За словами Пашиняна, угода була єдиним способом зберегти життя кількох тисяч солдатів і військових і залишити під контролем Вірменії хоча б частину Нагірного Карабаху.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що прем'єр Вірменії заявив про готовність піти у відставку, але тільки після дострокових парламентських виборів. За словами Пашиняна, він вже проводить консультації з представниками різних політичних сил і обговорює можливість проведення виборів у 2021 році. Але він також запевнив, що готовий продовжити керувати Вірменією, якщо так вирішить народ.